Zamknij

Robert Lewandowski nie weźmie udziału w treningu. Ma dolegliwości po szczepionce

26.05.2021 11:04
Robert Lewandowski
fot. PAP

Robert Lewandowski nie weźmie udziału w środowym, porannym treningu polskiej kadry w Opalenicy. Kapitan reprezentacji Polski odczuwa prawdopodobnie lekkie dolegliwości po szczepionce. Podobną decyzję podjęto także wobec kilku innych piłkarzy.

O dolegliwościach u kilku polskich piłkarzy spowodowanych wtorkowym szczepieniem przeciwko COVID-19 (Johnson&Johnson) poinformowali m.in. dziennikarze Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl i Radosław Przybysz z TVP Sport.

Włodarczyk poinformował o sześciu takich zawodnikach:  Robercie Lewandowskim, Arkadiuszu Miliku, Kamilu Jóźwiaku, Macieju Rybusie, Jakubie Moderze i Pawle Dawidowiczu, zaś Przybysz dodał do tej grupy jeszcze Kacpra Kozłowskiego.

Lewandowski nie weźmie udziału w treningu. Ma dolegliwości po szczepionce

Jak napomknął dziennikarz TVP Sport, nie wszyscy z wymienionych piłkarzy mają jednak dolegliwości po szczepionce. Część z nich była po prostu już wcześniej umówiona na wizytę u fizjoterapeuty.

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie reprezentacja Polski zagra dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu.

Terminarz reprezentacji Polski przed i w czasie Euro 2021

9 czerwca biało-czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

Występ w fazie grupowej Euro 2021 zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

Konferencja reprezentacji Polski z udziałem Tomasza Kędziory NA ŻYWO

Z pewnością więcej na ten temat dolegliwości po szczepieniu u reprezentantów Polski dowiemy się podczas środowej konferencji prasowej z udziałem Tomasza Kędziory, która rozpocznie się o godzinie 13:45. Relacja live z konferencji reprezentacji Polski na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Tomasz Włodarczyk, Radosław Przybysz