Zamknij

Kamil Jóźwiak: "Nie jestem i nie mam zamiaru być dżokerem Paulo Sousy"

12.06.2021 14:20
Kamil Jóźwiak
fot. PAP

Kamil Jóźwiak wziął udział w sobotniej konferencji prasowej reprezentacji Polski, w której wyjawił, że chociaż sporo osób uważa go obecnie za dżokera biało-czerwonych, to on sam nie uważa się za niego i nie chciałby być tak klasyfikowany. - Chcę występować w pierwszej jedenastce - zaznaczył.

Chcę być motorem napędowym naszej drużyny, o ile to możliwe, już w poniedziałek w meczu ze Słowacją - przyznał na sobotniej konferencji prasowej w Sopocie piłkarz reprezentacji Polski i angielskiego Derby County, Kamil Jóźwiak.

Podkreślił, że atmosfera w ekipie jest bardzo dobra i że wszyscy zdają sobie sprawę, jak wielkie znaczenie ma pierwszy mecz w fazie grupowej Euro 2021 ze Słowacją. - Widziałem kilka spotkań Słowaków, to groźna ekipa. Mają w składzie kilka indywidualności, są mocni w kontrataku. Na pewno jest to rywal, na którego trzeba bardzo uważać - powiedział Jóźwiak.

Kamil Jóźwiak: "Nie chcę być jokerem, chcę być zawodnikiem pierwszego składu"

Zawodnik angielskiego Derby County dodał, że gra w reprezentacji Polski to było jego wielkie marzenie. Ma jeszcze kilka innych, ale tych nie chce ujawniać. Zaznaczył jednak, że nie zadowoli się jedynie pozycją "jokera" w kadrze.

- Chcę występować w pierwszej jedenastce, a nie być żadnym, specjalnym jokerem trenera. Widzę się w roli motoru napędowego zespołu. Chcę wygrywać z rywalami pojedynki jeden na jeden, stać mnie na to, jestem szybki - zaznaczył.

Jóźwiak: "Udział w Euro 2021 to spełnienie moich marzeń"

Jóźwiak wyjaśnił, że Euro 2021 jest dla niego pierwszą w karierze tak dużą imprezą, w której bierze udział i oczywiście pierwsze emocje zdążyły się już pojawić.

- Udział w mistrzostwach Europy to spełnienie moich marzeń. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każdy sportowiec o tym marzy. Oglądałem oczywiście pierwszy mecz Włochy - Turcja, Włosi - co było widać - to klasowy zespół, wygrali z Turcją bez większych problemów. Trochę było to zaskoczeniem, bo przecież Turcy niedawno pokonali Holandię.

Jóźwiak: "Mogę grać wszędzie"

Na pytanie o trwające spekulacje dotyczące pozycji, na której powinien zagrać, Jóźwiak przyznał, że nominalnie jest skrzydłowym, ale jest gotów zagrać wszędzie.

- Pozycja wahadłowego jest ciekawa, daje sporo możliwości. Ja w trakcie kariery byłem wystawiany z prawej i lewej strony, jestem do takiej rotacji przyzwyczajony. Strona nie ma dla mnie specjalnego znaczenia - wyjaśnił.

Reprezentacja Polski nie może trenować na stadionie w Sankt Petersburgu

Poproszony o ocenę decyzji o braku treningu na stadionie przed meczem ze Słowacją, Jóźwiak przyznał, że chyba nie będzie to dla zespołu poważnym problemem, choć sam osobiście woli "poczuć murawę" przed rozegraniem na niej meczu.

Team menedżer piłkarskiej reprezentacji Jakub Kwiatkowski przypomniał, że decyzję o nie organizowaniu treningów na stadionie w Sankt Petersburgu podjęła UEFA, dlatego zespół ostatnie ćwiczenia przeprowadzi w niedzielę, w Gdańsku, jeszcze przed wylotem do Rosji. Stamtąd drużyna wróci do Trójmiasta już bezpośrednio po poniedziałkowym spotkaniu.

Jóźwiak: "Mamy za sobą trudny sezon, ale będziemy optymalnie przygotowani"

Po meczu towarzyskim z Islandią (2:2) Jóźwiak powiedział, że "czegoś nam w tym spotkaniu jeszcze brakowało". Na pytanie o wyjaśnienie tej opinii, zauważył, że po kilku kolejnych dniach treningów zespół jest już w znacznie lepszej dyspozycji. - Sporo uwagi poświęciliśmy treningowi stałych fragmentów, pracowaliśmy też nad dyspozycją fizyczną. Oczywiście Słowacja to będzie zupełnie inny rywal niż Islandia, na pewno czeka nas o wiele trudniejsze zadanie.

W sobotę po raz pierwszy reprezentacja trenowała w komplecie. W zajęciach uczestniczył Jan Bednarek, który zmagał się do tej pory z urazem mięśni.

- Wszyscy mamy sobą trudny sezon, ale mogę zapewnić, że do Euro będziemy optymalnie przygotowani - zakończył.

Polska - Słowacja: Kiedy i o której godzinie mecz? Relacja na żywo i wynik live online

Mecz Polska - Słowacja w pierwszej kolejce fazy grupowej Euro 2021 odbędzie się w poniedziałek, 14 czerwca, o godzinie 18:00, na Stadionie Kriestowskij w Sankt Petersburgu. W grupie E turnieju rywalami Polaków są ponadto reprezentacje Hiszpanii i Szwecji. Relacja live i wynik online meczu Polska - Słowacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP