Zamknij

Janusz Panasewicz o Euro 2021 w Radiu ZET: Nie jestem optymistą

10.06.2021 12:01
Janusz Panasewicz
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

- Nie jestem optymistą, ale oczywiście życzę kadrze jak najlepiej - powiedział Janusz Panasewicz w rozmowie z Radiem ZET. Lider zespołu Lady Pank uważa, że na Euro 2021 kluczowy dla reprezentacji Polski będzie pierwszy mecz ze Słowacją.

- Te mistrzostwa są organizowane po pandemii. Piłkarze są zmęczeni, ale nie tylko polscy. Wszyscy mają za sobą długi sezon. Rozstrzygnięcia mogą być różne. Życzę jednak reprezentacji Polski jak najlepiej. Bardzo ważny będzie pierwszy mecz. Jak wejdziesz mocno, wszystko idzie potem siłą rozpędu - powiedział Panasewicz.

Panasewicz o Euro 2021: Będzie sukces, jeśli wyjdziemy z grupy

Dodał jednak, że nie oczekuje zbyt wiele od biało-czerwonych.

- Obserwując tę drużynę, nawet nie sugerując się ostatnimi wynikami, myślę, że będzie sukces, jeśli wyjdziemy z grupy. Dalej każdy kolejny mecz będzie wyzwaniem. Oby było jak najlepiej, ale nie nastawiam się na wielki sukces - podkreślił lider Lady Pank.

Reprezentacja Polski pierwszy mecz Euro 2021 rozegra 14 czerwca. Jej rywalem będzie Słowacja. Następnie biało-czerwonych czekają spotkania z Hiszpanią i Szwecją. Awans do 1/8 finału wywalczą dwie najlepsze drużyny z każdej z sześciu grup i cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc.