Zamknij

Jan Bednarek nie trenował z drużyną. Kłopoty nie opuszczają Paulo Sousy

11.06.2021 15:46
Jan Bednarek nie trenował z drużyną
fot. PAP

Jan Bednarek nie wziął udziału w piątkowym treningu reprezentacji Polski. Na trzy dni przed inauguracyjnym spotkaniem Euro 2021 ze Słowacją stoper Southampton wciąż nie uporał się z problemami zdrowotnymi.

  • Reprezentacja Polski w Gdańsku przygotowuje się do pierwszego meczu Euro 2021 ze Słowacją
  • W piątkowym treningu nie uczestniczył zmagający się z urazem Jan Bednarek
  • Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski zapewniał w "Gościu Radia ZET", że stoper Southampton będzie gotowy do gry na inauguracyjne spotkanie

Reprezentacja Polski od środy przebywa w Sopocie i trenuje na stadionie Lechii w Gdańsku. To już ostatni etap przygotowań do Euro 2021, które rozpocznie się w piątek wieczornym spotkaniem Turcja - Włochy w Rzymie. Biało-czerwoni pierwszy mecz rozegrają w poniedziałek 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu.

Z obozu naszej kadry niemal codziennie docierają niepokojące sygnały o problemach zdrowotnych podopiecznych Paulo Sousy. Sztab szkoleniowy i rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, a także prezes PZPN Zbigniew Boniek zwykle w takich sytuacjach uspokajają, ale już nie raz się pomylili - tak było przy okazji urazu Roberta Lewandowskiego po starciu z Andorą i oceny stanu zdrowia Arkadiusza Milika, który finalnie wyjechał ze zgrupowania i nie wystąpi w mistrzostwach Europy. Nic zatem dziwnego, że każda wiadomość o najmniejszej nawet kontuzji niepokoi kibiców. Taki właśnie przypadek spotkał ostatnio trzech graczy - Mateusza Klicha, Bartosza Bereszyńskiego i Jana Bednarka, którzy nie zagrali towarzysko z Islandią.

Polska - Słowacja: Jan Bednarek nie trenuje

Najpoważniej wygląda kwestia urazu Jana Bednarka. - On potrzebuje jeszcze kilku dni, może tylko jednego dnia, aby powrócić do treningów z drużyną - mówił w porannej rozmowie z Beatą Lubecką w "Gościu Radia ZET" Jakub Kwiatkowski.

W piątek stoper Southampton przyjechał z zespołem na stadion, ale ćwiczył indywidualnie. W zajęciach z kolegami nie uczestniczył, jednak ma być gotowy na poniedziałkowy mecz ze Słowacją.

Polska - Słowacja: Kto w linii obrony?

Trener Paulo Sousa prowadził zespół w pięciu meczach i za każdym razem inaczej zestawiał linię obrony. Pewniakiem wydaje się Kamil Glik, ale już jego partnerzy pozostają zagadką. Portugalczyk będzie miał do dyspozycji Pawła Dawidowicza, Michała Helika, Kamila Piątkowskiego oraz dwóch prawych defensorów, którzy mogą grać również w ustawieniu z trzema środkowymi - Tomasz Kędziora i Bartosz Bereszyński.

RadioZET.pl/PAP