Zamknij

Jakub Świerczok: Kim jest? Partnerka, instagram, zarobki [SYLWETKA]

14.06.2021 14:29

Jakub Świerczok jest jedną z niespodzianek w kadrze Paulo Sousy. Czy będzie tajną bronią na Euro 2021? Jakub Świerczok - kim jest? Kim jest jego partnerka? Ile zarabia Jakub Świerczok i jaki jest jego Instagram? Przedstawiamy sylwetkę reprezentanta Polski.

Jakub Świerczok
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jakub Świerczok – kim jest piłkarz reprezentacji Polski? Jakub Świerczok – SYLWETKA. To tylko jedno z pytań zadawanych przez kibiców biało-czerwonych. Poniżej przedstawiamy, kim jest Jakub Świerczok, napastnik reprezentacji Polski.

Jakub Świerczok po raz pierwszy zagrał w koszulce z orzełkiem na piersi w listopadzie 2017 roku. Już wtedy ściągnął na siebie uwagę Adama Nawałki, który sprawdził go w meczach z Urugwajem, Meksykiem i Nigerią. Jednak na kolejne powołanie do kadry musiał czekać cztery lata. Przed Euro 2021 zainteresował Paulo Sousę, który powołał go na europejski turniej. Przed imprezą Jakub Świerczok zagrał w dwóch meczach kontrolnych: z Rosją i Islandią, gdzie w tym pierwszym spotkaniu zdobył swoją pierwszą bramkę w biało-czerwonych barwach.

Jakub Świerczok: Partnerka, instagram, zarobki. Kim jest piłkarz reprezentacji Polski?

Jakub Świerczok swoją klubową karierę rozpoczynał w Polonii Bytom. Później grał w m.in. Kaiserslautern, Górniku Łęczna, Zagłębiu Lubin i w bułgarskim Łudogorcu Razgrad. W 2020 roku został wypożyczony do Piasta Gliwice, który wykupił go w kolejnym roku.

Jest związany z byłą reprezentantką Polski w piłce ręcznej – Aliną Wojtas. Jego ukochana postanowiła zakończyć sportową karierę w 2018 roku i udać się razem z piłkarzem do Łudogorca Razgrad. Na tę chwlę nie wiadomo, ile dokładnie zarabia reprezentant Polski.

Jakub Świerczok: Wiek, wzrost, kariera

Jakub Świerczok ma 28 lat, 179 cm wzrostu i pochodzi z Tychów. Piłkarską karierę rozpoczął w 2002 roku w juniorskim zespole MOSM Tychy. Rok później trafił do MK Górnika Katowice. Po czterech latach przeprowadził się do Krakowa, gdzie reprezentował barwy Cracovii i SMS Kraków. W latach 2009-2011 grał w Polonii Bytom. Można go znaleźć na Instagramie pod nickiem @swierczok70.

RadioZET.pl