Zamknij

Jakub Moder: Moją ambicją jest gra w pierwszym składzie

25.05.2021 14:13
Jakub Moder
fot. PAP

- Moją ambicją jest gra w pierwszym składzie. Chcę jak najlepiej pokazać się trenerowi na treningach i wywalczyć miejsce w pierwszym składzie - powiedział Jakub Moder. Piłkarz Brighton wziął udział we wtorkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski.

Jakub Moder odpowiadał na pytania dziennikarzy na wtorkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski. 22-latek przyznał, że nie jest pierwszym wyborem Paulo Sousy do wyjściowego składu.

- Nie czuję się pewniakiem do pierwszego składu. Każdy ma szansę gry. Muszę zrobić wszystko, żeby podczas treningów pokazać się z jak najlepszej strony i wybiec w podstawowej jedenastce już w meczu ze Słowacją - zapowiedział pomocnik.

Moder zaznaczył, że jest w gronie piłkarzy, którzy zaszczepili się we wtorek przeciwko koronawirusowi. Jak przekazał wcześniej PAP team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski, z takiej możliwości skorzystało 19 piłkarzy, pozostali nie wyrazili chęci.

Jakub Moder zaszczepił się przeciwko koronawirusowi

- Zastanawiałem się, ale ostatecznie się zaszczepiłem. Ci, którzy nie wyrazili zgody, mieli takie prawo. Była dowolność w tej kwestii. Jak się czuję po szczepieniu? Dobrze - odparł.

Dodatkowo zawodnik Brighton przyznał, że cieszy się z powołania Tymoteusza Puchacza i Kamila Jóźwiaka.

- Każdy jest sam w pokoju, tak to tu wygląda. Cieszę się, że Puchacz też otrzymał powołanie. Razem z Jóźwiakiem w trójkę trzymamy się razem, dlatego cieszę się, że możemy być tu razem - tłumaczył.

Jakub Moder: Nie było problemu z przestawieniem się do poziomu angielskiej ligi

Oprócz tego  Jakub Moder ujawnił, że nie miał problemu z przestawienia się na angielskie treningi.

- Zawsze powtarzam, że przygotowanie w Lechu Poznań stoi na wysokim poziomie. Trenerzy wykonali kapitalną robotę, aby przygotować nas do wyjazdu. Nie miałem kłopotu przestawić się na treningi angielskie. Mecze są bardzo dynamiczne. Pierwsze spotkania wyglądały tak, że czasem byłem wykończony, ale taka jest specyfika tej ligi.

- Dla wszystkich młodych piłkarzy to normalne, że Robert Lewandowski jest wzorem do naśladowania. To najlepszy zawodnik na świecie. Wewnątrz jest bardzo dobrym kolegą, bardzo pomocnym. Mamy normalne relacje, jak koledzy z drużyny - odpowiedział na pytanie o jego relacje z kapitanem biało-czerwonych.

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu.

9 czerwca biało-czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

RadioZET.pl