Zamknij

Falstart Hiszpanii. Drużyna Luisa Enrique zremisowała ze Szwecją

14.06.2021 22:51
Hiszpania - Szwecja NA ŻYWO
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Hiszpanii, jeden z kandydatów do medali w Euro 2021, na otwarcie turnieju tylko zremisowała ze Szwecją 0:0 i 19 czerwca w Sewilli będzie szukała kompletu punktów w starciu z Polską. Liderem grupy E po pierwszej kolejce sensacyjnie jest Słowacja.

  • Reprezentacja Hiszpanii na początek Euro 2021 bezbramkowo zremisowała w Sewilli ze Szwecją
  • To spotkanie grupy E, w której rywalizują także Polacy i Słowacy
  • W następnej kolejce Hiszpanie zmierzą się z biało-czerwonymi, którzy na inaugurację ulegli Słowakom 1:2

Hiszpania w każdym turnieju rangi mistrzowskiej stawiana jest w gronie ścisłych kandydatów do medali. Mimo nieobecności najbardziej charyzmatycznej postaci ostatnich lat w tej drużynie Sergio Ramosa, "La Furia Roja" miała w cuglach wygrać rywalizację w grupie E. Już po pierwszym spotkanie ze Szwecją wiadomo, że tak łatwo nie będzie.

Godzinę przed spotkaniem w Sewilli polscy kibice w Sankt Petersburgu przeżyli niemiłe chwile, gdy biało-czerwoni przegrali na inaugurację Euro 2021 ze Słowacją 1:2. Fanom naszej drużyny pozostało zatem obejrzeć w akcji najbliższych rywali.

Euro 2021: Hiszpania - Szwecja [WYNIK]

Na stadionie La Cartuja Szwecja jak lew walczyła z gospodarzami i została nagrodzona bezbramkowym remisem. I wcale nie było tak, że zespół Janne Andersona był bezzębny i nie stwarzał sobie okazji. Najlepszych nie wykorzystali Alexander Isak i Marcus Berg, który przestrzelił z pięciu metrów.

Hiszpanie też mieli kilka szans. W pierwszej połowie Dani Olmo i Alvaro Morata powinni wpisać się na listę strzelców. Po zmianie stron doskonałą sytuację zmarnował Gerard Moreno. Popisową partię w drużynie "Trzech Koron" rozegrał bramkarz Robin Olsen, który kilka razy ratował kolegów przed utratą gola.

W następnej kolejce Hiszpania zmierzy się z Polską, a Szwecja zagra z liderem grupy E Słowacją.

Hiszpania - Szwecja 0:0

Zapis relacji z meczu Hiszpania - Szwecja

RadioZET.pl