Zamknij

Euro 2021. Szwecja osłabiona. Już dwóch piłkarzy zakażonych koronawirusem

09.06.2021 12:38
Euro 2021. Szwecja osłabiona. Już dwóch piłkarzy zakażonych koronawirusem
fot. TT News Agency/Associated Press/East News

Euro 2021. Dwóch piłkarzy reprezentacji Szwecji otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dejan Kulusevski i Mattias Svanberg trafią na kwarantannę, a cały zespół będzie musiał przestrzegać bardzo surowych restrykcji.

  1. Euro 2021. Dejan Kulusevski nie zagra z Hiszpanią
  2. Szwecja nie zaszczepi swoich zawodników. "Chorzy powinni mieć pierwszeństwo"
  3. Euro 2021: terminarz polskiej grupy. DATY meczów w grupie E

Euro 2021. Reprezentacja Szwecji będzie teraz poddawana codziennym testom antygenowym. Do tego, częściej niż do tej pory, ma przechodzić testy PCR. Szwedzi ograniczyli też wspólne zajęcia i zostaną podzieleni na mniejsze grupy, które będą się spotykały w możliwie jak największych salach. Wszystko przez to, że koronawirusem zakaził się Dejan Kulusevski i Mattias Svanberg. Ten drugi będzie musiał jeszcze przejść dodatkowe badania, które potwierdzą, czy jest chory.

- W związku z tym, że dwaj piłkarze otrzymali pozytywny wynik testu, podczas wtorkowego spotkania kadry ze sztabem medycznym dyskutowaliśmy nad możliwymi pomysłami ograniczenia rozprzestrzeniania się infekcji – poinformował rzecznik szwedzkiej federacji.

Euro 2021. Dejan Kulusevski nie zagra z Hiszpanią

Już wiadomo, że Dejan Kulusevski, który jest zakażony, nie zagra w meczu z Hiszpanią. Reprezentacja czeka jeszcze na wynik drugiego testu Mattiasa Svanberg.

Trener Szwedów Janne Andersson powiedział, że ma nadzieję, iż Kulusevski wyzdrowieje do meczu ze Słowacją (18 czerwca). Zgodnie z zasadami UEFA, reprezentacja musi zagrać mecz na Euro jeśli zdrowych jest przynajmniej 13-tu zawodników, wliczając w to bramkarza. Organizacja zastrzegła też sobie prawo do przełożenia meczu 48 godzin przed jego rozpoczęciem, lub przeniesienia go w inne miejsce.

Szwecja nie zaszczepi swoich zawodników. "Chorzy powinni mieć pierwszeństwo"

Szwecja poinformowała, że nie zaszczepi zawodników przed Euro. - To nie w porządku, byśmy byli szczepieni przed wszystkimi. Starsi i chorzy ludzie powinni mieć pierwszeństwo. – stwierdził Janne Andersson. W reprezentacji Szwecji jest już dwóch zaszczepionych. Kilku innych ma przeciwciała.

W kraju naszych grupowych rywali obowiązują zasady, które przypominają reguły obowiązujące w Polsce przed kilkoma miesiącami. Obecnie szczepieniom poddawane są osoby z wybranych grup wiekowych i społecznych. 

Euro 2021: terminarz polskiej grupy. DATY meczów w grupie E

poniedziałek, 14 czerwca
Polska - Słowacja (Sankt Petersburg, 18.00)
Hiszpania - Szwecja (Sewilla, 21.00)

piątek, 18 czerwca
Szwecja - Słowacja (Sankt Petersburg, 15.00)

sobota, 19 czerwca
Hiszpania - Polska (Sewilla, 21.00)

środa, 23 czerwca

Słowacja - Hiszpania (Sewilla, 18.00)
Szwecja - Polska (Sankt Petersburg, 18.00)

RadioZET.pl/AFP/PAB