Zamknij

Euro 2021. Hiszpanie zaszczepią się przed rozpoczęciem mistrzostw

10.06.2021 21:04
Euro 2021. Hiszpanie zaszczepią się przed rozpoczęciem mistrzostw
fot. PAP/EPA/Pablo Garcia / RFEF/ HANDOUT

Reprezentanci Hiszpanii przed Euro zaszczepią się na koronawirusa. RFEF, czyli tamtejszy związek piłki nożnej poinformował, że celem tego szczepienia jest ułatwienie Hiszpanii gry w Euro 2020. - Kadra będzie mogła konkurować na równych warunkach z innymi drużynami, które już zostały zaszczepione – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Euro 2021. Hiszpania, podobnie jak Szwecja, już od początku zgrupowania musiała radzić sobie bez podstawowych zawodników, którzy przerwali treningi ze względu na zakażenie koronawirusem. Z drużyny La Roja na kwarantannę wysłano Sergio Busquetsa i Diego Llorente, a w reprezentacji Szwecji od grupy został oddzielony Dejan Kulusevski i Mattias Svanberg. Sztab naszego ostatniego grupowego rywala zdecydował, że nie będzie szczepił piłkarzy, a dokładnie odwrotną decyzję podjęli Hiszpanie.

- RFEF (Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej) jest wdzięczny z wrażliwości okazywanej przez rząd Hiszpanii. Federacja przystąpi do szczepienia drużyny narodowej. Celem tego szczepienia jest ułatwienie Hiszpanii gry w Euro 2020 z pełnymi gwarancjami bezpieczeństwa, a także umożliwienie reprezentacji narodowej konkurowania na równych warunkach z innymi drużynami, które już zostały zaszczepione – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Euro 2021. Hiszpania zaszczepi piłkarzy kadry

Jak poinformowało RFEF, szczepienie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 10 w Ciudad del Fútbol w Las Rozas. Przeprowadzą je wojskowe służby medyczne. - Reprezentacja narodowa zostanie zaszczepiona różnymi szczepionkami w zależności od sytuacji każdego zawodnika – dodała hiszpańska federacja.

Hiszpanie przyjmą szczepionki firmy Janssen i Pfizer.

Euro 2021. Terminarz grupy E

Mecze fazy grupowej mistrzostw Europy Hiszpania rozegra w Sewilli, kolejno: ze Szwecją (14 czerwca), z Polską (19 czerwca) i Słowacją (23 czerwca).

RadioZET.pl/RFEF