Zamknij

Długie podróże jedną z przyczyn porażek Polaków? "Przelecieliśmy 10 tys. km"

06.07.2021 11:15

- Podczas Euro 2021 przelecieliśmy dziesięć tysięcy kilometrów, co też miało wpływ na zawodników. Nie mieliśmy szczęścia, zabrakło kilku podstawowych zawodników – stwierdził Zbigniew Boniek w rozmowie z Piłką Nożną.

Euro 2021. Długie podróże jedną z przyczyn porażek Polaków
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

 Euro 2021 dla Polaków skończyło się po trzech meczach. Zbigniew Boniek w rozmowie z Piłką Nożną nie ukrywa, że według niego turniej był rozczarowaniem. - Jeśli weźmiemy pod uwagę suchy wynik, wybór trenera można ocenić jako niewłaściwy. Ale czy Paulo jest złym trenerem? Nie jest – twierdzi prezes PZPN.

Boniek wymienił też przyczyny złej postawy naszych reprezentantów na Euro. -  Nie mieliśmy szczęścia, zabrakło kilku kluczowych postaci, przelecieliśmy dziesięć tysięcy kilometrów, co też miało wpływ na zawodników, zabrakło nam doświadczenia, wiedzy piłkarskiej na boisku. Zawaliliśmy pierwszy mecz, ta czerwona kartka w momencie, w którym zaczyna się nam gra układać... – wyliczał Boniek.

loader

Euro 2021. Polska miała najdalej. Nasza kadra przeleciała prawie 9000 kilometrów

W fazie grupowej reprezentacja Polski musiała pokonać łącznie 8984 kilometrów, czyli najwięcej ze wszystkich kadr. Niewiele krótszą odległość przebyła kadra Szwajcarii (8818 km).  Na drugim biegunie są Niemcy, Anglia, Hiszpania i Dania, które nie musiały latać z miasta do miasta i wszystkie mecze rozegrały w domu.

Dane przygotowane przez Kanał Sportowy:

  • Polska 8948 km
  • Szwajcaria 8818 km
  • Szwecja 4474 km
  • Słowacja 4474 km

Niemcy, Anglia, Hiszpania, Dania, Holandia – 0 km

RadioZET.pl/Piłka Nożna/Kanał Sportowy/PAB