Zamknij

Euro 2021. Czy Polacy wyjdą z grupy? Przedstawiamy możliwe scenariusze

15.06.2021 16:00
Euro 2021. Czy Polacy wyjdą z grupy? Przedstawiamy możliwe scenariusze
fot. PAP

Euro 2021. Jakie są możliwe scenariusze w grupie E? Po meczu ze Słowacją Polacy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Sprawdzamy, jakie są szanse na awans naszej reprezentacji do fazy pucharowej. Co się musi stać, by to Euro nie zakończyło się dla nas po trzech meczach?

  • Polska w poniedziałek przegrała ze Słowacją, a Szwecja zremisowała z Hiszpanią (0:0)
  • W jednym z niekorzystnych dla Polski scenariuszy już w następnej kolejce odpadamy z Euro

Polska po przegranej ze Słowacją i remisie Szwecji z Hiszpanią może utracić szanse na awans już w następnej kolejce. Jak może do tego dojść? Jeśli w ten piątek Słowacja przegra ze Szwecją, a Polska z Hiszpanią, stracimy jakiekolwiek szanse na awans do fazy pucharowej.

W przypadku remisu Polski z Hiszpanią i przegranej Słowacji dalej będziemy mieli matematyczne szanse na awans. Przypomnijmy, że do fazy pucharowej na Euro 2021 awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup (od A do F) oraz cztery z sześciu zespołów, które zajęły w swoich grupach trzecie miejsca oraz zdobyły największą liczbę punktów. Do wyłonienia czterech z tych sześciu ekip stworzona została oddzielna klasyfikacja.

Euro 2021. Czy Polska może wyjść z grupy? Przedstawiamy możliwe scenariusze

Jeśli reprezentacja Polski dostanie się do 1/8 finału może trafić na drużyny z każdej z pozostałych grup, czyli A, B, C, D i F. To, na kogo trafimy, zależy tylko od miejsca, które zajmiemy po 3 pierwszych meczach turnieju.

Lider grupy E, w której są nasi reprezentanci, w fazie pucharowej zagra z 3 drużyną grupy A, B, C lub D. Druga drużyna w grupie E zagra z drugą drużyną grupy D. W przypadku zajęcia trzeciego miejsca sytuacja jest bardziej skomplikowana. Możemy bowiem trafić na pierwszą drużynę z grupy B lub lidera grupy C.

Euro 2021: DRABINKA. Na kogo możemy trafić po wyjściu z grupy? 

Zwycięzca grupy E, w której znajduje się Polska, trafi na trzecią drużynę z grupy A, B, C lub D. Drugi zespół naszej grupy trafi na drugą w tabeli drużynę z grupy D. Poniżej przedstawiamy wszystkie możliwe scenariusze Polaków po wyjściu z grupy. 

Zwycięzca grupy E - 3 drużyna grupy A/B/C/D
Druga drużyna grupy E - druga drużyna grupy D 
Pierwsza drużyna grupy B - trzecia drużyna grupy A/D/E/F
Pierwsza drużyna grupy C - trzecia drużyny grupy D/E/F 

RadioZET.pl/PAP