Zamknij

Euro 2021: Znamy wyniki testów na COVID-19 u reprezentantów Polski

13.06.2021 14:54
Reprezentacja Polski
fot. PAP

Reprezentacja Polski piłkarzy w całości uzyskała negatywne wyniki testów na obecność w organizmie koronawirusa - poinformował team menedżer reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski. Biało-czerwoni są obecnie w drodze do Rosji, do Sankt Petersburga, gdzie rozgrają swój pierwszy mecz na Euro 2021 przeciwko Słowacji.

Reprezentacja Polski piłkarzy udała się już do Sankt Petersburga na poniedziałkowy mecz Euro 2021 przeciwko Słowacji. Przed podróżą przeprowadzono w kadrze biało-czerwonych testy na COVID-19, a wszystkie wyniki były negatywne.

W niedzielę przed południem biało-czerwoni przeprowadzili w Gdańsku ostatni przed meczem trening. Po zajęciach wrócili do hotelu w Sopocie, skąd udali się na lotnisko - na zaplanowany na godz. 13.45 wylot do Sankt Petersburga.

Jakub Kwiatkowski: "Wszystkie wyniki testów na COVID-19 u reprezentantów Polski dały wynik negatywny"

- Wszystko po treningu w porządku, podobnie jak z wynikami testów na koronawirusa, które u wszystkich dały negatywny wynik - przekazał tuż przed wylotem do Rosji team menedżer Polaków, Jakub Kwiatkowski.

Z reguły trening dzień przed spotkaniem odbywa się na tym samym stadionie, na którym następnego dnia jest mecz, jednak w przypadku Sankt Petersburga UEFA zrobiła wyjątek. Z uwagi za duże obciążenie murawy obiektu Polska i Słowacja nie mogą tam ćwiczyć w niedzielę.

Euro 2021: Reprezentacja Polski nie może trenować na stadionie w Sankt Petersburgu

Rosyjskie miasto przejęło niedawno organizację meczów od Dublina, który stracił prawo współorganizacji mistrzostw.

- Mecze są rozgrywane tutaj co dwa dni. W celu wyrównania szans podjęto decyzję, że nie ma oficjalnych treningów na stadionie w Petersburgu. UEFA zaproponowała boisko alternatywne, ale uznaliśmy, że to nie ma żadnego sensu. Woleliśmy zostać w Gdańsku i trenować na miejscu - mówił dzień wcześniej team menedżer reprezentacji.

Euro 2021: W niedzielę przedmeczowa wideokonferencja z trenerem Paulo Sousą

Na niedzielny wieczór zaplanowano wideokonferencję z trenerem Paulo Sousą. Z uwagi na pandemię koronawirusa UEFA postanowiła, że wszystkie spotkania mediów z selekcjonerami i piłkarzami - przed i tuż po meczach - odbędą się w trybie zdalnym.

Poniedziałkowe spotkanie ze Słowacją zaplanowano na godz. 18:00. Bezpośrednio po nim kadra wróci do Polski.

W kolejnych meczach grupy E Polacy zagrają 19 czerwca w Sewilli z Hiszpanią i 23 czerwca w Sankt Petersburgu ze Szwecją.

RadioZET.pl/PAP