Zamknij

Euro 2021: Wiadomo, co ze zdrowiem Bednarka, Klicha i Bereszyńskiego

09.06.2021 19:53

Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy i team menadżer reprezentacji Polski, wyjaśnił, dlaczego Jan Bednarek, Mateusz Klich i Bartosz Bereszyński nie zagrali we wtorkowym, towarzyskim meczu z Islandią (2:2). - Zmagają się oni z różnego rodzaju dolegliwościami. Wymagają one czasu, ale nie są to groźne urazy. To w głównej mierze stłuczenia i tym podobne kontuzje - wyjawił.

Bednarek, Klich i Bereszyński
fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER/East News

Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy i team menedżer reprezentacji Polski zapewnił, że absencja kilku piłkarzy we wtorkowym towarzyskim meczu w Poznaniu z Islandią (2:2) nie była spowodowana groźnymi kontuzjami. - W kadrze nie ma poważnych problemów ze zdrowotnych – powiedział.

Kwiatkowski podkreślił, że niewystawienie kilku zawodników - przede wszystkim Jana Bednarka, Mateusza Klicha i Bartosza Bereszyńskiego - było przemyślaną decyzją sztabu szkoleniowego.

Euro 2021: Wiadomo, dlaczego Bednarek i Klich nie zagrali z Islandią

- Wszyscy piłkarze mają za sobą wyczerpujący i długi sezon, a także ciężkie zgrupowanie w Opalenicy. Niektórzy zmagają się też z różnego rodzaju dolegliwościami. Wymagają one czasu, ale nie są to groźne urazy. To w głównej mierze stłuczenia i tym podobne kontuzje. Nie mamy obecnie poważnych problemów zdrowotnych, ale podjęta została decyzja, żeby nie ryzykować i dać kilku zawodnikom odpocząć, aby byli gotowi i mogli w pełni sił przystąpić do pierwszego meczu mistrzostw Europy – wyjaśnił na konferencji prasowej na Polsat Plus Arenie Gdańsk Kwiatkowski.

W inauguracyjnym spotkaniu Euro 2021 reprezentacja Polski zmierzy się w poniedziałek, 14 czerwca, o godzinie 18:00 w Sankt Petersburgu ze Słowacją. Relacja live i wynik online meczu Polska - Słowacja na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/PAP