Zamknij

Dejan Kulusevski zakażony koronawirusem. Wielkie kłopoty Szwecji przed Euro 2021

08.06.2021 16:56
Dejan Kulusevski
fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Dejan Kulusevski zakażony koronawirusem. Napastnik Juventusu otrzymał pozytywny wynik testu na obecność w organizmie COVID-19 we wtorek po południu. Na razie nie wiadomo, czy zdążył zarazić któregoś ze swoich kolegów z reprezentacji Szwecji, niewątpliwie jednak grupowi rywale Polaków na ME wpadli w poważne tarapaty.

  1. Dejan Kulusevski zakażony COVID-19. Kłopoty Szwecji przed Euro 2021
  2. Szwedzkie media zrozpaczone. "Zaczął się prawdziwy koszmar"

Dejan Kulusevski, pomocnik przygotowującej się do Euro 2021 reprezentacji Szwecji, jest zakażony koronawirusem. Grupowy rywal Polski we wtorek rozpoczął zgrupowanie w Goeteborgu. Testy przeprowadzono zaraz po przyjeździe do ośrodka.

- Dejan został natychmiast odizolowany. Sytuacja jest trudna i nieprzewidywalna i teraz możemy mieć tylko nadzieję, że nie zaraził innych zawodników - powiedział lekarz ekipy Anders Valentin.

Dejan Kulusevski zakażony COVID-19. Kłopoty Szwecji przed Euro 2021

- W naszej kadrze tylko dwóch piłkarzy jest zaszczepionych przeciw COVID-19, a jeden jest ozdrowieńcem, tak więc nie jesteśmy uodpornieni - dodał Valentin.

Urodzony w Sztokholmie, grający w Juventusie FC 21-letni Kulusevski miał wypełnić lukę po Zlatanie Ibrahimoviciu, który wypadł z reprezentacji w ostatniej chwili z powodu kontuzji kolana.

Szwedzkie media zrozpaczone. "Zaczął się prawdziwy koszmar"

- Zaczyna się prawdziwy koszmar - skomentował dziennik "Expressen". Dla "Aftonbladet" sytuacja stała się "wręcz straszna".

Oprócz Szwecji i Polski w grupie E grają jeszcze Hiszpania i Słowacja. W kadrze "La Furia Roja" również nie jest kolorowo - zakażony koronawirusem został bowiem kapitan reprezentacji, Sergio Busquets i wciąż nie wiadomo, w jakim składzie Hiszpanie pojadą na Euro 2021.

RadioZET.pl/PAP