Zamknij

Dejan Kulusevski zakażony koronawirusem. Wielkie kłopoty Szwecji przed Euro 2021

08.06.2021 16:56
Dejan Kulusevski
fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Dejan Kulusevski zakażony koronawirusem. Napastnik Juventusu otrzymał pozytywny wynik testu na obecność w organizmie COVID-19 we wtorek po południu. Na razie nie wiadomo, czy zdążył zarazić któregoś ze swoich kolegów z reprezentacji Szwecji, niewątpliwie jednak grupowi rywale Polaków na ME wpadli w poważne tarapaty.

Dejan Kulusevski, pomocnik przygotowującej się do Euro 2021 reprezentacji Szwecji, jest zakażony koronawirusem. Grupowy rywal Polski we wtorek rozpoczął zgrupowanie w Goeteborgu. Testy przeprowadzono zaraz po przyjeździe do ośrodka.

- Dejan został natychmiast odizolowany. Sytuacja jest trudna i nieprzewidywalna i teraz możemy mieć tylko nadzieję, że nie zaraził innych zawodników - powiedział lekarz ekipy Anders Valentin.

Dejan Kulusevski zakażony COVID-19. Kłopoty Szwecji przed Euro 2021

- W naszej kadrze tylko dwóch piłkarzy jest zaszczepionych przeciw COVID-19, a jeden jest ozdrowieńcem, tak więc nie jesteśmy uodpornieni - dodał Valentin.

Urodzony w Sztokholmie, grający w Juventusie FC 21-letni Kulusevski miał wypełnić lukę po Zlatanie Ibrahimoviciu, który wypadł z reprezentacji w ostatniej chwili z powodu kontuzji kolana.

Szwedzkie media zrozpaczone. "Zaczął się prawdziwy koszmar"

- Zaczyna się prawdziwy koszmar - skomentował dziennik "Expressen". Dla "Aftonbladet" sytuacja stała się "wręcz straszna".

Oprócz Szwecji i Polski w grupie E grają jeszcze Hiszpania i Słowacja. W kadrze "La Furia Roja" również nie jest kolorowo - zakażony koronawirusem został bowiem kapitan reprezentacji, Sergio Busquets i wciąż nie wiadomo, w jakim składzie Hiszpanie pojadą na Euro 2021.

RadioZET.pl/PAP