Zamknij

Dejan Kulusevski wraca do treningów. Potężne wzmocnienie reprezentacji Szwecji

15.06.2021 16:59
Dejan Kulusevski
fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Dejan Kulusevski wróci w środę do treningów z reprezentacją Szwecji, jeśli tylko jego ostatnie testy na obecność koronawirusa dadzą wynik negatywny - wyjawił selekcjoner Szwedów, Janne Andersson. Oznacza to, że napastnik Juventusu będzie prawdopodobnie gotowy do gry na mecz z Polską 23 czerwca.

  1. Dejan Kulusevski wraca do treningów. Potężne wzmocnienie Szwecji
  2. Janne Andersson: "Kulusevski zagra, ale wejdzie na boisko z ławki rezerwowych"
  3. Euro 2021: Mattias Svanberg będzie gotowy na mecz z Polską

Dejan Kulusevski, ofensywny pomocnik reprezentacji Szwecji, którego test na COVID-19 dał przed tygodniem wynik pozytywny, w środę wznowi treningi z drużyną i zagra w piątkowym meczu ze Słowacją w grupie E na Euro 2021. Występuje w niej także Polska.

- To duże wzmocnienie i Dejan już w środę będzie z nami trenował w Goeteborgu pod warunkiem, że ostatnie testy będą negatywne - powiedział selekcjoner "Trzech Koron" Janne Andersson.

Dejan Kulusevski wraca do treningów. Potężne wzmocnienie Szwecji

Dodał, że mecz ze Słowacją będzie bardzo ważny, ponieważ po zdobyciu punktu w Sewilli sytuacja jego drużyny jest idealna i ewentualna wygrana otworzy drogę do 1/8 finału.

Zdaniem szwedzkich mediów, gdyby Kulusevski grał w poniedziałek w Sewilli, Szwecja miała szansę na zwycięstwo nad Hiszpanią.

- To jedna z największych obecnie gwiazd szwedzkiego futbolu. Grając na pozycji pomocnika, jak i napastnika, jest substytutem dla nieobecnego Zlatana Ibrahimovicia - skomentował dziennik "Expressen".

Janne Andersson: "Kulusevski zagra, ale wejdzie na boisko z ławki rezerwowych"

Andersson wyjaśnił też, że Kulusevski przez tydzień nie trenował, ponieważ według szwedzkich przepisów sanitarnych po pozytywnym teście musiał poddać się siedmiodniowej izolacji, która zakończyła się we wtorek.

- Dlatego raczej nie znajdzie się w wyjściowej jedenastce, która w meczu z Hiszpanią się sprawdziła. Wejdzie na boisko w drugiej części meczu - zaznaczył szkoleniowiec.

Euro 2021: Mattias Svanberg będzie gotowy na mecz z Polską

Drugi z piłkarzy z pozytywnym testem na koronawirusa Mattias Svanberg raczej na pewno nie zagra ze Słowacją, ale na mecz z Polską 23 czerwca powinien już być gotowy.

- Tak więc rozgrywki grupowe będziemy kończyć w najsilniejszym możliwym składzie - powiedział we wtorek Andersson na konferencji prasowej w Goeteborgu.

RadioZET.pl/PAP