Zamknij

Czy Milik zagra na Euro? Mecz Polska - Islandia ostatecznym testem

07.06.2021 10:03
Arkadiusz Milik
fot. PAP/EPA

Arkadiusz Milik wraca do pełnej sprawności po kontuzji. W poniedziałek napastnik reprezentacji Polski ma trenować na pełnych obrotach, a we wtorek zagrać kilka minut w towarzyskim meczu z Islandią.

Arkadiusz Milik stawił się na zgrupowanie w Opalenicy z kontuzją kolana. Uraz okazał się poważny, a piłkarz został wysłany na konsultacje do Barcelony. Pod znakiem zapytania stanął jego udział w mistrzostwach Europy.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Milik będzie gotowy na Euro 2021 w stu procentach. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk, napastnik Marsylii już w poniedziałek ma wznowić treningi z pełnym obciążeniem. We wtorek ma rozegrać nawet kilka minut w sparingu z Islandią.

Polska - Islandia: ostateczny test dla Arkadiusza Milika

Mecz Polska - Islandia ma być ostatecznym testem dla kolana Milika. Jeśli nie będzie odczuwać żadnego bólu w trakcie i po zakończeniu spotkania, będzie mógł zagrać na Euro 2021.

Brak byłego gracza Napoli w kadrze na mistrzostwa Europy byłby ogromnym problemem dla trenera Paulo Sousy. Już wcześniej, także z powodu kontuzji, z udziału w Euro 2021 zrezygnować musiał inny napastnik biało-czerwonych, Krzysztof Piątek.

Mecz Polska - Islandia odbędzie się we wtorek o godzinie 18.00. Relacja i wynik live na sport.radiozet.pl.