Zamknij

Arkadiusz Milik po konsultacjach w Barcelonie. Jak poważna jest kontuzja?

27.05.2021 17:20
Arkadiusz Milik po konsultacjach w Barcelonie
fot. PAP

Arkadiusz Milik nie będzie musiał poddać się operacji kolana i najprawdopodobniej zdąży się wyleczyć do pierwszego meczu reprezentacji Polski na Euro 2021 ze Słowacją. W czwartek piłkarz odbył konsultacje medyczne w Barcelonie.

  • Arkadiusz Milik jest już po konsultacjach medycznych w Barcelonie w związku z kontuzją kolana
  • Napastnik reprezentacji Polski uniknie operacji, ale nie wystąpi w meczach towarzyskich z Rosją i Islandią
  • Jest duża szansa, że zdąży wyzdrowieć do pierwszego spotkania Euro 2021 ze Słowacją (14 czerwca)

Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski w Opalenicy z kontuzją łąkotki, której nabawił się w ostatnim meczu Ligue 1 pomiędzy Olympique Marsylią a Metz (1:1). Mimo urazu Polak dokończył tamto spotkanie i został bohaterem OM, zdobywając gola z rzutu karnego w 14. minucie doliczonego czasu gry.

"Arkadiusz Milik doznał urazu lewego kolana podczas ostatniego meczu ligowego. Badania wykonane niezwłocznie po przyjeździe na zgrupowanie reprezentacji do Opalenicy wykazały niewielkie uszkodzenie. Według doktora kadry Jacka Jaroszewskiego aktualna sytuacja zdrowotna nie przekreśla szans na udział Milika w EURO 2020. Sztab medyczny przygotował szczegółowy plan wprowadzania zawodnika do pełnego treningu" - napisano w środę w komunikacie PZPN. Dodano, że piłkarz na własną prośbę uda się do Barcelony na konsultacje medyczne z doktorem Ramonem Cugatem, który w przeszłości leczył m.in. Davida Villę, Fernando Torresa, Xaviego, Kevina de Bruyne czy Davida Silvę.

Czy Arkadiusz Milik zagra na Euro 2021?

W czwartek z obozu biało-czerwonych napłynęły słodko-gorzkie wieści. Arkadiusz Milik uniknie operacji, co zwiększa jego szansę występu na Euro 2021, niemniej ze względu na uraz nie wystąpi w meczach towarzyskich z Rosją (1 czerwca) i z Islandią (8 czerwca). Sztab medyczny będzie robił wszystko, by przygotować zawodnika na inauguracyjne spotkanie mistrzostw Europy ze Słowacją (14 czerwca).

- Doktor Cugat potwierdził diagnozę naszego sztabu medycznego. Najważniejsze jest to, że nie jest konieczna operacja. A to oznacza, że Arek wraca do Opalenicy i zostaje na zgrupowaniu. Będzie przechodził rehabilitację, której plan już wcześniej ustaliliśmy tak, aby był gotowy na pierwszy mecz Euro ze Słowacją - powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski przed popołudniowym treningiem.

Reprezentacja Polski na Euro 2021 zagra kolejno ze Słowacją, z Hiszpanią i ze Szwecją.

RadioZET.pl/PAP