Szkocja - Czechy. Schick dał wygraną Czechom, cudowna bramka z połowy boiska

14.06.2021 17:00
Patrick Schick

Czechy pokonały Szkocję w spotkaniu grupy D Euro 2021. Ozdobą spotkania było cudowne trafienie Patricka Schicka, który z połowy boiska pokonał Davida Marshalla.

• Czechy wygrały ze Szkocją w drugim meczu grupy D. Bramkę na 1:0 tuż przed przerwą zdobył piłkarz Bayeru – Patrick Schick
  • Ozdobą meczu było drugie trafienie napastnika Bayeru Leverkusen. Schick zdobył bramkę z połowy boiska
  • Drugie spotkanie grupy D zakończyło się w niedzielę. Anglia wygrała ze Szwajcarią 1:0

Szkocja – Czechy. Drugie spotkanie grupy D zostanie zapamiętane z przepięknej bramki, choć jego początkowy przebieg zwiastował raczej to, że obejrzymy typowy mecz walki. W pierwszej połowie okazji było mało, oba zespoły dobrze neutralizowały atuty przeciwników i nie pozwalały na groźniejsze okazje.

Odważniej atakowali Czesi, którzy pod bramką Davida Marshalla byli jednak za mało pewni. Bramkarza Derby pokonali dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy. Dobre dośrodkowanie między obrońców wykorzystał napastnik Bayeru Leverkusen Patrick Schick.

Mecz na dobre otworzył się dopiero w drugiej połowie. Już w pierwszych sekundach po gwizdku sędziego interweniował Marshall. Swój zespół musiał też ratować vis-a-vis golkipera Szkotów – Tomas Vaclik. Świetnie uderzał Hendry i Armstrong, a Czechów uratował bramkarz i poprzeczka.

Szkocja - Czechy. Bramka Schicka ozdobą spotkania

Po jednej z akcji drużyny Steve’a Clarka padła bramka dla Czech. Hendry uderzył z 30. metrów, został zablokowany. Piłkę przejął Patrick Schick, zobaczył, że źle ustawiony jest Marshall i z połowy boiska uderzył w kierunku bramki. Golkiper Szkotów nie zdążył z interwencją i piłka wpadła do siatki.

Do końca spotkania znacznie więcej okazji mieli Szkoci, ale brakowało im skuteczności. Kilkakrotnie dobrze dośrodkowywał Robertson, swojego szczęścia próbował Dykes i Armstrong.

Szkocja - Czechy. Sytuacja w grupie D

Liderami grupy D są Czesi, którzy mają tyle samo punktów co Anglicy. 0 pkt. zgromadziła trzecia w tabeli Chorwacja. Ostatnie miejsce zajmują Szkoci.

Kolejne spotkania grupy D:

• piątek, 18 czerwca: Chorwacja - Czechy (Glasgow, 18.00), Anglia - Szkocja (Londyn, 21.00)
  • czwartek, 22 czerwca: Chorwacja - Szkocja (Glasgow, 21.00), Czechy - Anglia (Londyn, 21.00)