Zamknij

Kolejny dramat na Euro 2021. Kibic w ciężkim stanie po meczu Anglia-Chorwacja

Dominik Gołdyn
13.06.2021 20:25
Raheem Sterling
fot. PAP/EPA

W trakcie meczu Anglia-Chorwacja na Euro 2021 doszło do dramatycznego wypadku. Jeden z kibiców spadł z trybun stadionu Wembley. Mężczyzna trafił do szpitala w ciężkim stanie.

Do niebezpiecznego upadku z trybun londyńskiego stadionu Wembley doszło niedługo po rozpoczęciu meczu Anglia-Chorwacja na Euro 2021. Jak podaje Sky Sport, planowane jest dokładne zbadanie incydentu. Rzecznik stadionu Wembley w rozmowie z brytyjską sportową stacją telewizyjną powiedział, że kibic otrzymał pomoc medyczną na miejscu, a następnie został przetransportowany do szpitala. Jego stan jest ciężki. 

- Będziemy kontynuować współpracę z UEFA, aby sprawa została w pełni zbadana i nadal będziemy monitorować sytuację - dodał. UEFA potwierdziła zdarzenie, ale odmówiła przekazania szczegółowych informacji, powołując się na względy prywatności.

- Widzieliśmy, jak jego nogi przekroczyły barierkę, a potem upadł, uderzył w ziemię i nie ruszał się. Jeden facet obok nas, który widział to wszystko, po prostu płakał - powiedział mirror.co.uk jeden ze świadków zdarzenia. 

Mecz Anglia-Chorwacja na Wembley oglądało 18 497 fanów. Gola na wagę zwycięstwa Anglików zdobył w drugiej połowie Raheem Sterling. Był to pierwszy mecz reprezentacji Anglii z kibicami na trybunach od listopada 2019 roku. 

Dania-Finlandia. Christian Eriksen przeszedł zawał serca

Christian Eriksen, najbardziej znany duński piłkarz ostatnich lat, zasłabł tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania Dania - Finlandia w Kopenhadze. Najpierw był długo reanimowany na murawie, a potem zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala.

Akcja powiodła się, piłkarz - jak wykazały badania - przeszedł zawał serca, ale odzyskał świadomość, jego stan jest stabilny, oddycha samodzielnie, rozmawiał nawet z kolegami z drużyny, których poprosił o dokończenie meczu.

RadioZET.pl/Sky Sport/DG