Skromna wygrana Anglików z Czechami. "Synowie Albionu" na czele grupy D

Andreas Nicolaides
22.06.2021 22:55
Czechy - Anglia

Czechy - Anglia WYNIK: Reprezentacja Anglii pokonała Czechy 1:0 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Euro 2020 i tym samym awansowała do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie D. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla Anglików Raheem Sterling. Sprawdź WYNIK meczu Czechy - Anglia na Euro 2020!

Anglicy wygrali z Czechami na Wembley 1:0 i zajęli pierwsze miejsce w grupie D. Jedyną bramkę strzelił w 12. minucie Raheem Sterling.

W spotkaniu nie było wielu klarownych sytuacji. Obie drużyny grały solidnie w defensywnie, choć na początku spotkania to Anglikom kilka razy udało przedrzeć się pod bramkę Tomasa Vaclika. Aktywni byli szybcy skrzydłowi drużyny Garetha Southgate’a. Już w pierwszych minutach Raheem Sterling minimalnie spudłował, uderzając w słupek, ale chwilę później już się nie pomylił. Wykorzystał dośrodkowanie Jacka Grealish’a z lewej strony boiska i strzałem głową pokonał Vaclika.

Czechy - Anglia: Przebieg meczu

Aktywny w meczu był Bukayo Saka, który dynamicznie wchodził z prawego skrzydła i szukał Kane’a – czasem próbował z nim grać na małej przestrzeni, innym razem dogrywał, by napastnik Tottenhamu mógł oddać strzał. Za każdym razem brakowało jednak odrobiny precyzji lub czescy defensorzy udaremniali jego próby.

Sam Kane, który ciągle czeka na bramkę na turnieju, nie miał szczęścia. Szarpał, oddawał strzały, ale jeśli nawet były celne, to Vaclik nie miał problemu, by je wybronić.

Czesi również stworzyli kilka sytuacji, ale nie były one klarowne. Lepsza w ich wykonaniu była pierwsza połowa. Jakub Jankto szukał dośrodkowaniami najlepszego strzelca drużyny Patrika Schicka, ale bezskutecznie. Właśnie to było kluczem do sukcesu Anglików – udało im się zneutralizować najgroźniejszego zawodnika przeciwników.

Czesi najbliżej wyrównania byli w 35. minucie. Tomas Soucek dopadł do piłki w polu karnym Anglików, odbitej po strzale z dystansu Tomasa Kalasa, i uderzył blisko słupka.

W drugiej połowie obie drużyny grały już spokojniej. Anglicy trzymali Czechów z dala od swojej bramki, kilka razy próbowali też szybszych ataków, ale bez powodzenia. Jordan Henderson w 86. minucie trafił do siatki, jednak sędzia nie uznał bramki przez to, że zawodnik Liverpoolu znajdował się na spalonym. Podsumowaniem gry Czechów w drugiej połowie może być rozpaczliwy strzał z dystansu Alexa Krala w doliczonym czasie gry. Piłka poleciał wysoko nad bramką.

Anglikom udało się utrzymać prowadzenie. Dzięki trzem punktom wygrali grupę D. Natomiast Czesi z pierwszego miejsca spadli na trzecie. Dzięki czterem zdobytym punktom w poprzednich meczach również awansują do 1/8 finału.