Czesi postawili się Chorwatom, remis wicemistrzów świata

18.06.2021 19:52
Chorwacja - Czechy NA ŻYWO

Reprezentacja Chorwacji zremisowała z Czechami 1:1 w piątkowym meczu grupy D Euro 2020 (2021). W ostatnim meczu wicemistrzowie świata zagrają ze Szkocją.

Czesi od pierwszych minut postawili się Chorwatom. Nasi południowi sąsiedzi grali odważnie, śmiało atakowali i nie pozwalali wicemistrzom świata na rozwinięcie skrzydeł. W 18. minucie Czesi mogli wyjść na prowadzenie. Patrick Schick był na czystej pozycji, ale nieczysto trafił w piłkę w polu karnym.

To był pierwszy sygnał ostrzegawczy dla Chorwacji. Czesi bardzo dobrze zamykali środek pola, grając bez większych nerwów. To powodowało, że rywale nie byli w stanie im zagrozić.

W 33. minucie Patrick Schick w walce w powietrzu w polu karnym, został uderzony łokciem w twarz przez Lovrena. Czech był cały zakrwawiony. Gdy lekarze opatrywali piłkarza, sędzia sprawdził sytuację na VARZE. Ostatecznie arbiter podyktował „jedenastkę” dla Czechów. Do rzutu karnego podszedł sam Schick, który pewnym uderzeniem wpakował piłkę do siatki. Po kilku sekundach w doskonałej sytuacji był Rebić, który mógł doprowadzić do remisu, ale będąc w doskonałej pozycji w polu karnym, wyraźnie przestrzelił.

Czesi zremisowali z wicemistrzami świata

Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził Perisić. Gracz Interu urządził sobie rajd lewą stroną boiska, wbiegł w pole karne i mocnym uderzeniem pokonał Vaclika.

Czesi byli lekko oszołomieni po stracie bramki, a wicemistrzowie świata starali się iść za ciosem. W pewnym momencie oba zespoły odpowiadały sobie „akcja za akcję”, ale żadna z nich nie zakończyła się golem.

Mimo wyrównanej gry kibice na stadionie w Glasgow nie widzieli już żadnego gola, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Chorwacja - Czechy 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Patrik Schick (37-karny), 1:1 Ivan Perisic (47).