Anglia lepsza od Chorwacji. Faworyci udanie zainaugurowali Euro 2021

13.06.2021 16:50
Anglia - Chorwacja NA ŻYWO: Relacja LIVE z hitowego meczu grupy D na Euro

Reprezentacja Anglii pokonała Chorwację 1:0 w jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 1. kolejki fazy grupowej Euro 2021. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w drugiej połowie Raheem Sterling.

• Anglia w pierwszym meczu grupy D pokonała Chorwację 1:0
  • Bohaterem meczu Anglia - Chorwacja został strzelec gola - Raheem Sterling
  • O awans do fazy pucharowej z grupy D walczą jeszcze Szkocja i Czechy

Anglicy bardzo mocno weszli w mecz i od początku kontrolowali jego przebieg. Doskonałą okazję do zdobycia gola miał Phil Foden, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Chwilę później groźnie z dystansu strzelał Phillips, lecz trafił w Livakovicia. Gra wyrównała się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Na przerwę oba zespoły schodziły jednak przy wyniku 0:0.

Anglia - Chorwacja: Raheem Sterling bohaterem meczu

Zwycięski gol dla Anglików padł w 57. minucie. Phillips ruszył z indywidualną akcją, odegrał na wolne pole do Sterlinga, a ten strzałem z bliska pokonał Livakovicia.

Kilka minut później doskonałą okazję do podwyższenia wyniku miał Harry Kane, ale z bliskiej odległości posłał piłkę obok bramki.

Skromne prowadzenie drużyny Garetha Southgate'a utrzymało się do ostatniego gwizdka sędziego. Tym samym Anglicy, którzy obok Francji i Portugalii uważani są za jednego z głównych kandydatów do wygrania Euro 2021, zrewanżowali się Chorwatom za porażkę w półfinale mistrzostw świata 2018.

W kolejnym spotkaniu Sterling i spółka zagrają ze Szkocją. Rywalem Chorwatów będą Czesi.

Euro 2021 - tabela Grupy D: Sprawdź wyniki i terminarz fazy grupowej

Anglia - Chorwacja 1:0