Austria awansowała do 1/8 finału Euro. Historyczny sukces drużyny Franco Fody

21.06.2021 20:00
Ukraina - Austria na żywo: Relacja live i wynik online meczu Euro 2020

Austria wygrała z Ukrainą w decydującym o awansie spotkaniu grupy C. Podopieczni Franco Fody wejdą do fazy pucharowej z 2 miejsca, co oznacza, że w 1/8 zmierzą się z Włochami. Ukraina także może awansować, ale musi czekać na wyniki pozostałych spotkań.

Austria pokonała Ukrainę po jednostronnym spotkaniu. Podopieczni Franco Fody byli od początku do końca meczu stroną dominującą. Austriacy narzucali tempo akcji, zakładali skuteczny pressing na rywali i niemal wyłączyli z gry ich najlepszych atakujących: Jarmolenkę, Malinowskiego i Jaremczuka.

Dominację w początkowym etapie meczu podopieczni Fody udowodnili dość szybko. W 20 minucie dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego posłał David Alaba, nogę do piłki dostawił Christoph Baumgartner i na tablicy wyników było 1:0. Ukraińcy, którzy w tej sytuacji nie mogli być pewni awansu, atakowali dość pasywnie, z trudem wydostając się na połowę rywala.

Euro 2021 - tabela Grupy C: Sprawdź wyniki i terminarz fazy grupowej

Ukraina - Austria: WYNIK. Austria w 1/8 finału

Z czasem przychodziły kolejne okazje dla Austriaków. Świetną szansę miał Arnautović, którego w polu karnym odnalazł Schoepf. Rosły napastnik Austrii fatalnie spudłował, uderzając słabszą, lewą nogą.

Do końca pierwszej połowy, ani już po rozpoczęciu drugiej, obraz spotkania się nie zmienił. Ukraińcy byli bardzo nieskuteczni, a nawet nie dochodzili do konkretnych akcji. Swoje okazje mieli za to Austriacy. Żadna z nich nie była jednak tak groźna, jak ta Arnautovicia czy Baumgartnera.

Ukraina - Austria. Historyczny sukces Austriaków

Podopieczni Szewczenki przez cały mecz nie stworzyli sobie ani jednej groźnej okazji i nie oddali ani jednego groźnego strzału. Austriacy pewnie zwyciężyli i mogą być pewni awansu do 1/8 finału, w którym zagrają z Włochami. Jest to pierwszy w historii awans Austrii do fazy pucharowej ME.

Ukraińcy muszą czekać na wyniki pozostałych spotkań i spoglądać na tabelę trzecich drużyn. Obecnie drużyna Szewczenki jest czwarta.

Euro 2021 - klasyfikacja drużyn z trzeciego miejsca. Kto awansuje z 3. pozycji?

Grupa C: Ukraina - Austria 0:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Christoph Baumgartner (21).  Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja).

Ukraina: Heorhij Buszczan - Ołeksandr Karawajew, Ilia Zabarny, Mykoła Matwiejenko, Witalij Mykołenko (85. Artem Biesiedin) - Andrij Jarmołenko, Mykoła Szaparenko (68. Marlos ), Serhij Sydorczuk, Rusłan Malinowski (46. Wiktor Cygankow), Ołeksandr Zinczenko - Roman Jaremczuk.

Austria: Daniel Bachmann - Stefan Lainer, Aleksandar Dragovic, Martin Hinteregger, David Alaba - Konrad Laimer (72. Stefan Ilsanker), Christoph Baumgartner (32. Alessandro Schoepf), Xaver Schlager, Marcel Sabitzer, Florian Grillitsch - Marko Arnautovic (90. Sasa Kalajdzic).