Zamknij

Marko Arnautović zawieszony przez UEFA. Nie zagra w jednym meczu Euro 2020

16.06.2021 16:12
Marko Arnautović i David Alaba
fot. PAP/EPA

Marko Arnautović został zwieszony przez UEFA na jeden mecz za "obrażanie gracza innego zespołu". Do sytuacji doszło w spotkaniu przeciwko Macedonii Północnej. To oznacza, że piłkarz opuści najbliższe starcie z Holandią.

Marko Arnautović po zdobyciu trzeciego gola dla Austrii w meczu z Macedonią Północną dopuścił się niewłaściwego zachowania. Jak twierdzili świadkowie i przedstawiciele federacji piłkarskiej Macedonii Północnej miało dojść do słownego znieważenia Ezgjana Alioskiego, którego rodzina pochodzi z Albanii. Arnautović wywodzi się natomiast z rodziny mieszanej, jego ojciec jest Serbem, a matka Austriaczką.

Reprezentant Austrii mógł zostać zawieszony nawet na dziesięć meczów, gdyby UEFA uznała jego komentarze za rasistowskie lub obraźliwe ze względu na pochodzenie etniczne.

Marko Arnautović zawieszony przez UEFA. Nie zagra z Holandią

Tak się jednak nie stało, Alioski powiedział bowiem później, że nie słyszał tego, co Arnautović powiedział do niego po serbsku. Dzięki temu Austriak nie otrzymał znacznie bardziej srogiego wymiaru kary i nie wystąpi jedynie w czwartkowym meczu z Holandią w Amsterdamie.

Powodem zajścia są napięcia etniczne między Serbami, Albańczykami i Macedończykami.

RadioZET.pl/PAP