Holandia rozbiła Macedonię Północną i wygrywa rywalizację w grupie C

21.06.2021 19:50
Macedonia Północna - Holandia na żywo

Reprezentacja Holandii pokonała Macedonię Północną 3:0 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Euro 2020 (2021). Dzięki temu zakończyła zmagania w grupie C na pierwszym miejscu i z kompletem zwycięstw.

Holandia przystępowała do tego spotkania pewna awansu do 1/8 finału mistrzostw Europy. Macedończycy z kolei nie mieli nawet matematycznych szans na grę w kolejnej rundzie.

Mecz od początku toczył się po dyktando Oranje, choć rywale też tworzyli sobie okazje do zdobycia gola. Warto podkreślić, że dwukrotnie trafiali do bramki Holendrów, ale za każdym razem z pozycji spalonej.

Podopieczni Franka De Boera objęli prowadzenie w 24. minucie. Szybki kontratak swojej drużyny wykończył Memphis Depay. Po zmianie stron napastnik, który kilka dni temu podpisał kontrakt z Barceloną, asystował przy trafieniu Wijnalduma. W 58. minucie znów odegrał ważną rolę przy bramce. Jego strzał wybronił Stole Dimitrievski, ale przy dobitce Wijnalduma był już bezradny.

TABELA I WYNIKI GRUPY C EURO 2020 (2021)

Holendrzy są już pewni gry w 1/8 finału. Teraz czekają tylko na kolejnego rywala. Faza grupowa Euro 2020 (2021) zakończy się w środę, 23 czerwca. Wtedy poznamy wszystkie pary 1/8 finału.

Macedonia Północna - Holandia 0:3

Bramki: 0:1 Memphis Depay (24), 0:2 Georginio Wijnaldum (51), 0:3 Georginio Wijnaldum (58).

Macedonia Północna: Stole Dimitrievski - Visar Musliu, Stefan Ristovski, Darko Velkovski - Arijan Ademi (78. Boban Nikolov), Ezgjan Alioski, Elif Elmas, Enis Bardhi (78. Vlatko Stojanovski) - Ivan Trickovski (56. Darko Churlinov), Alexandar Trajkovski (68. Ferchan Chasani), Goran Pandev (69. Tichomir Kostadinov).

Holandia: Maarten Stekelenburg - Matthijs de Ligt, Stefan de Vrij (46. Jurrien Timber), Patrick van Aanholt, Daley Blind, Denzel Dumfries (46. Steven Berghuis ) - Georginio Wijnaldum, Ryan Gravenberch, Frenkie de Jong (79. Cody Gakpo) - Memphis Depay (66. Wout Weghorst), Donyell Malen (66. Quincy Promes).