Holandia pewnie pokonała Austrię, bramki Depaya i Dumfriesa

17.06.2021 22:52
Holandia - Austria NA ŻYWO: Relacja i wynik LIVE ONLINE meczu Euro 2020

Reprezentacja Holandii pokonała Austrię 2:0 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Euro 2020 (2021). Gole dla Oranje strzelali Memphis Depay i Denzel Dumfries.

• Holandia mierzyła się z Austrią w drugim meczu drugiej kolejki grupy C
  • Oranje wygrali 2:0 po bramkach Depaya i Dumfriesa
  • W spotkaniu ostatniej kolejki zagrają jeszcze z Macedonią

Reprezentacja Holandii przystępowała do tego spotkania w roli wielkiego faworyta. Prowadzenie objęła już w 11. minucie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Depay. "Jedenastka" została podyktowana po faulu Davida Alaby na Dumfriesie.

Oranje mieli w pierwszej połowie jeszcze kilka szans do podwyższenia wyniku, zwłaszcza w końcówce, ale brakowało skuteczności.

Po zmianie stron udało im się dopiąć swego. Depay podaniem na wolne pole uruchomił wprowadzonego z ławki rezerwowych Donyella Malena. Ten, będąc w czystej sytuacji, oddał jeszcze piłkę do Dumfriesa, a który wpakował ją do pustej bramki.

Holandia - Austria 2:0. WIDEO, gol Dumfriesa

Dzięki tej wygranej Holandia zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw Europy. W meczu ostatniej kolejki zagra z Macedonią Północną. Austria zmierzy się z Ukrainą.