Zamknij

Austria - Macedonia Płn.: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz Euro 2021?

13.06.2021 17:25
Austria - Macedonia Płn.
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Austria - Macedonia Północna na żywo w tv i online. Transmisja i live stream meczu grupy C Euro 2021. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Austria - Macedonia Płn.

  • Reprezentacja Austrii w pierwszym meczu grupy C Euro 2021 z Macedonią Północną
  • Ekipa z Bałkanów debiutuje na mistrzostwach Euuopy
  • Sprawdź szczegóły transmisji: kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Austria - Macedonia Płn.

Austria - Macedonia Płn. NA ŻYWO. Reprezentacja Austrii nie odgrywała do tej pory większej roli w turniejach międzynarodowych. Największym sukcesem tej kadry jest... srebrny medal igrzysk olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Wtedy w półfinale pokonali Polaków 1:3. Dwa lata wcześniej zajęli 4. miejsce na mundialu w Meksyku. Historia ich udziału w mistrzostwach Europy jest znacznie krótsza i ogranicza się do dwóch występów - zadebiutowali na własnych boiskach w 2008, a następnie zagrali we Francji w 2016 roku. W obu przypadkach nie wyszli z grupy.

To wszystko i tak wygląda okazale przy ich pierwszym rywalu na Euro 2021 Macedonii Północnej. Od rozpadu Jugosławii i utworzeniu Republiki Macedonii w 1991 roku reprezentacja tego kraju ani razu nie wywalczyła przepustki na turniej rangi mistrzowskiej.

Austria - Macedonia Płn. w telewizji i live stream w internecie

W losowaniu grup drużyna prowadzona przez Igora Angełowskiego mogła mówić o "szczęściu debiutanta", bowiem mogła trafić znacznie gorzej. Poza zasięgiem wydaje się Holandia, ale Ukraina i Austria są jak najbardziej do ogrania. Kluczowe będzie pierwsze spotkanie - jeśli Macedonia Północna chce odegrać jakąś rolę w Euro 2021, nie może przegrać inauguracji. To zresztą dotyczy wielu ekip.

Kluczową postacią w zespole z Bałkanów jest 37-letni Goran Pandev, triumfator Ligi Mistrzów 2010 z Interem Mediolan. To jedyna gwiazda tej ekipy, człowiek - instytuacja, na którego barkach spoczywa nie tylko strzelanie goli, ale również rozprowadzanie akcji. Innym znanym graczem jest kolega Mateusza Klicha z Leeds United Ezgjan Alioski.

Austria to przede wszystkim nowy piłkarz Realu Madryt David Alaba. 28-latek może występować na kilku pozycjach w obronie i w pomocy, jest bardzo uniwersalny, mobilny oraz inteligentny z piłką przy nodze i powstrzymanie jego poczynań będzie kluczem do sukcesu dla Macedonii Północnej.

Austria - Macedonia Płn.: Gdzie obejrzeć - transmisja TV i ONLINE

Mecz Austria - Macedonia Północna w grupie C Euro 2021 odbędzie się w niedzielę 13 czerwca godz. 18. Transmisja TV w TVP 2 oraz online na stronie sport.tvp.pl.

Relacja na żywo z meczu Austria - Macedonia Północna na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl