Zamknij

Zenit chce sprowadzić Jakuba Świerczoka. "Klub jest poważnie zainteresowany"

26.06.2021 09:16

Zenit Petersburg jest poważnie zainteresowany napastnikiem Piasta Gliwice i reprezentacji Polski Jakubem Świerczokiem – zdradził na Twitterze znany ze sprawdzonych informacji użytkownik Janekx89.

Zenit Petersburg zainteresowany sprowadzeniem Jakuba Świerczoka
fot. Michal Ostrowski/REPORTER

Jakub Świerczok po zakończeniu wypożyczenia z bułgarskiego Łudogorca Razgrad został wykupiony przez Piasta Gliwice. Napastnik grał w śląskim klubie przez cały sezon 2020/21 i był jego najskuteczniejszym zawodnikiem. W 23 spotkaniach ligowych zdobył 15 bramek, a do tego dołożył jeszcze dwa trafienia w Pucharze Polski.  Większym dorobkiem strzeleckim w tym sezonie Ekstraklasy mógł pochwalić się jedynie Tomas Pehkart. 

Świerczok trafił do Łudogorca z Zagłębia Lubin. W Bułgarii grał przez trzy sezony.

Zenit Petersburg zainteresowany Jakubem Świerczokiem 

Piast po zakończeniu obecnego sezonu zdecydował, że uruchomi klauzulę wykupu Świerczoka, która została umieszczona w umowie między klubem ze Śląska, a Łudogorcem Razgrad.

Napastnik Piasta przez ostatnie tygodnie był razem z kadrą na zgrupowaniu w Opalenicy i w Sopocie. Zagrał w meczach towarzyskich: z Rosją i Islandią, a także w spotkaniu ze Szwecją na Euro. Na mistrzostwach zagrał 29 minut i zdobył bramkę, jednak została ona anulowana. 

RadioZET.pl/PAB