Zamknij

Simon Kjaer ratował Eriksena, piłkarze zasłaniali akcję medyków

12.06.2021 20:23
Simon Kjaer ratował Eriksena
fot. PAP/EPA

Simon Kjaer jako pierwszy udzielił pomocy Christianowi Eriksenowi, a następnie zaopiekował się zapłakaną partnerką pomocnika Interu Mediolan Sabriną. Fantastycznie zachowali się także inni gracze reprezentacji Danii po tragedii swojego kolegi, który w trakcie meczu Euro 2021 z Finlandią miał atak serca.

Christian Eriksen w 43. minucie meczu Dania - Finlandia bezwiednie padł na murawę i stracił przytomność. Zanim do zawodnika dobiegły służby medyczne, w kierunku kolegi jako pierwszy ruszył kapitan Simon Kjaer. To on upewnił się, że zawodnik nie połknął języka - co zdarza się w trakcie meczów piłkarskich i powodu nagłe osunięcie się na trawę - a następnie ułożył go w bezpiecznej pozycji.

Gdy lekarze zajęli się pomocnikiem Interu Mediolan, Kjaer zaopiekował się zapłakaną partnerką Eriksena Sabriną, która zeszła z trybun. Stoper AC Milan już teraz nazywany jest w lokalnych mediach bohaterem, ale nie tylko on zachował się tak, jak należy w takich tragicznych sytuacjach.

Dania - Finlandia. Dramat Christiana Eriksena, reakcja Duńczyków

Bramkarz Kasper Schmeichel również pocieszał Sabrinę, a Thomas Delaney zorganizował wszystkich pozostałych graczy, by zasłonili akcję ratunkową. Eriksen przez kilkanaście minut był reanimowany na murawie, a oni przez cały ten czas stali ze łzami w oczach, nie dając dostępu do tych działań kamerom telewizyjnym.

Zachowanie Duńczyków już teraz nazywane jest przez internautów i ekspertów za "najważniejsze wydarzenie Euro 2021".

Duński Związek Piłki Nożnej przekazał, że Christian Eriksen dochodzi do siebie i przechodzi badania w szpitalu. Jego stan jest stabilny.

RadioZET.pl