Mecz Euro 2020 zostanie przerwany. Powód może wzruszyć

16.06.2021 21:16
Christian Eriksen

Mecz Dania - Belgia w drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2020 (2021) w grupie B zostanie przerwany w 10. minucie. Piłkarze będą chcieli w tym czasie wyrazić wsparcie dla leżącego w szpitalu po zawale serca Christiana Eriksena. Pomysł ten zdradził mediom napastnik Belgów, Romelu Lukaku.

1. Christian Eriksen doznał zawału serca w meczu Dania - Finlandia
  2. Mecz Dania - Belgia na Euro 2020 zostanie przerwany. Wszystko dla Christiana Eriksena
  3. Dania - Belgia: Kiedy i o której godzinie mecz Euro 2020? Relacja na żywo i wynik live online

Christian Eriksen doznał zawału serca podczas meczu Dania - Finlandia w pierwszej kolejce fazy grupowej Euro 2020 w grupie B. Pomocnik Interu Mediolan padł na murawę bez kontaktu z rywalem, po czym stracił przytomność. Reanimowany przez kilkanaście minut ostatecznie odzyskał funkcje życiowe i został natychmiast przewieziony do szpitala, w którym przebywa do dziś.

Christian Eriksen doznał zawału serca w meczu Dania - Finlandia

Jeszcze tego samego dnia Eriksen rozmawiał z piłkarzami reprezentacji Danii i poprosił ich o dokończenie przerwanego meczu. Niestety Duńczycy, chociaż zgodzili się na prośbę kolegi, nie zdołali pozbierać się po jego wypadku i ostatecznie przegrali z dużo gorszą na papierze Finlandią 0:1.

W niemal równolegle rozgrywanym meczu Belgów z Rosjanami na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku, który tuż po trafieniu podbiegł do kamery telewizyjnej i powiedział po angielsku: "Chris, Chris, I love you!". Belgijski napastnik gra razem z Eriksenem w Interze.

Teraz Lukaku ujawnił, że zarówno Belgia, jak i Dania mają zamiar wyrazić wsparcie dla pomocnika w trakcie ich wspólnego meczu w czwartek.

- W dziesiątej minucie naszego meczu przerwiemy grę. To będzie nasz ukłon w stronę Christiana - wyjawił snajper liderów grupy B. Dodał, że po zakończeniu spotkania zamierza odwiedzić Eriksena w szpitalu.

- Chcę pójść do szpitala i zobaczyć Christiana. Rozmawiałem o tym z trenerem i oczywiście dostałem zgodę. Skontaktuję się z nim po meczu - powiedział Lukaku.

Mecz Dania - Belgia w drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2020 w grupie B odbędzie się w czwartek, 17 czerwca, o godzinie 18:00 na Parken Stadium w Kopenhadze. Relacja live i wynik online meczu Dania - Belgia na żywo na sport.radiozet.pl.