Kevin De Bruyne bohaterem starcia z Danią. Belgia w 1/8 finału Euro 2020 (2021)

17.06.2021 19:45
Dania - Belgia NA ŻYWO

Kevin De Bruyne wszedł na murawę w przerwie, w 45 minut zanotował asystę oraz zdobył gola i odwrócił losy spotkania Dania - Belgia w 2. kolejce grupy B na Euro 2020 (2021). W czwartek "Czerwone Diabły" pokonały Skandynawów 2:1 i zapewniły sobie awans do 1/8 finału turnieju.

Mecz Dania - Belgia w Kopenhadze toczył się o sporą stawkę sportową, ale jednocześnie był niezwykle emocjonalnym widowiskiem. Wszystko przez wydarzenia z premierowego spotkania Skandynawów w tym turnieju, w którym Christian Eriksen przeszedł zawał serca i musiał być reanimowany na murawie. Na szczęście przeżył i obecnie dochodzi do siebie w szpitalu. Piłkarze, sztaby szkoleniowe, sędziowie, a przede wszystkim kibice zgromadzeni w liczbie ok. 25. tys. na stadionie Parken w 10. minucie oddali hołd 29-letniemu pomocnikowi Interu Mediolan.

Jeszcze przed tą sytuacją gospodarze objęli prowadzenie. W 98 sekundzie Yussuf Poulsen pokonał Schmeichela, a w następnych minutach kolejnych znakomitych szans nie wykorzystali Wass, Braithwaite czy grający w miejsce Eriksena Damsgaard.

Euro 2020 (2021): Dania - Belgia [WYNIK]

Duńczycy zdominowali pierwszą połowę, ale w przerwie Roberto Martinez wprowadził z ławki leczącego ostatnio kontuzję twarzy Kevina De Bruyne. Pomocnik Manchesteru City w 25 minut odwrócił losy spotkania - w 55. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Thorgana Hazarda, a następnie sam wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze grali do końca, jednak Braithwaite obił poprzeczkę, a Cornelius cały czas był minimalnie spóźniony. W rezultacie Belgia wygrała z Danią 2:1 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Podopieczni Kaspera Hjulmanda są bez punktu i muszą ograć Rosję, by dać sobie szansę na udział w fazie pucharowej.

Dania - Belgia 1:2

Bramki: Yussuf Poulsen (2.) - Thorgan Hazard (55.), Kevin De Bruyne (70.)