Zamknij

Christian Eriksen przeszedł zawał serca. Lekarze wciąż nie znają przyczyn zapaści

13.06.2021 16:31
Christian Eriksen przeszedł zawał serca
fot. PAP/EPA

Christian Eriksen w trakcie spotkania Dania - Finlandia na Euro 2021 przeszedł zawał serca - potwierdził na specjalnie zwołanej konferencji prasowej lekarz kadry Morten Boesen. Wciąż nie są znane przyczyny zapaści pomocnika Interu Mediolan.

  • Christian Eriksen w trakcie spotkania Dania - Finlandia na Euro 2021 przeszedł zawał serca
  • Lekarze wciąż nie ustalili przyczyn zapaści zawodnika Interu Mediolan; przekonują, że wyniki wszystkich badań są dobre
  • Selekcjoner Kasper Hjulmand zdradził, co usłyszał do Eriksena

Christian Eriksen, mistrz Włoch z Interem Mediolan i lider reprezentacji Danii, w 43. minucie inauguracyjnego spotkania Euro 2021 z Finlandią bez kontaktu z przeciwnikiem padł na murawę i stracił przytomność. Piłkarz początkowo oddychał samodzielnie, ale po chwili sytuacja się pogorszyła i medycy musieli przeprowadzić reanimację. Na szczęście zakończyła się ona sukcesem i po kilkunastominutowej akcji ratunkowej 29-latka udało się przetransportować na nosze, a następnie do szpitala w Kopenhadze.

Sytuacja wyglądała dramatycznie. Jako pierwszy do swojego kolegi ruszył kapitan Simon Kjaer, który najpierw sam udzielał pomocy Eriksenowi, następnie zadbał o ustawienie szpaleru, który miał zapobiec nagrywania działań lekarzy, a później pocieszał partnerkę gracza Interu Sabrinę. Były lekarz Christiana w Tottenhamie Sanjay Sharma mówił później, że "on umarł, na chwilę, ale umarł".

Lekarz o Christianie Eriksenie: Jaki jest stan zdrowia piłkarza?

W niedzielę odbyła się konferencja prasowa z udziałem lekarza duńskiej kadry Mortena Boesena i selekcjonera Kaspera Hjulmanda. Obaj opowiadali o dramacie Christiana Eriksena.

- Nadal nie wiemy, co było przyczyną zapaści - powiedział Boesen. Zdradził, że był to zawał, a wszystkie dotychczas przeprowadzone badania nie wykazały żadnych problemów z sercem. Dodał, że funkcje życiowe udało się przywrócić po jednym użyciu defibrylatora.

Eriksen w dobrym nastroju. Co powiedział trenerowi?

Trener Hjulmand opowiadał, co usłyszał do Eriksena podczas krótkiej rozmowy. - Zazwyczaj Christian martwił się o nas i swoją rodzinę. Powiedział mi: „Niewiele pamiętam, ale bardziej martwię się o was, jak się miewacie?” - mówił selekcjoner.

Reprezentacja Danii przegrała z Finlandią 0:1, ale nie miało to dla tych piłkarzy większego znaczenia. Dla nich liczy się to, że Christian Eriksen przeżył.

RadioZET.pl/dailystar.co.uk