Zamknij

Christian Eriksen nie będzie mógł już grać dla Interu? Przepisy są jasne

18.06.2021 17:36
Christian Eriksen
fot. PAP/EPA

Christian Eriksen może nie dostać pozwolenia na grze w Interze Mediolan - poinformował szef związku kardiologów sportowych, Lucio Mos, w wywiadzie dla radia "Punto Nuovo". Wszystko z powodu defibrylatora, który musiano wszczepić mu po zawale, do którego doszło u niego podczas meczu Dania - Finlandia na Euro 2020.

Christian Eriksen może nie dostać pozwolenia na powrót do gry w Interze Mediolan - podała "Gazzetta dello Sport". We Włoszech osoby z wszczepionym defibrylatorem nie mogą wyczynowo uprawiać sportu. Duński piłkarz w trakcie meczu Dania - Finlandia (0:1) na Euro 2020 miał zawał i jeszcze na murawie był reanimowany.

Eriksen zasłabł w 43. minucie pierwszego meczu Danii w tegorocznym turnieju. Doszło u niego do zatrzymania pracy serca i był reanimowany. Później trafił do szpitala w Kopenhadze, gdzie lekarze postanowili wszczepić mu kardiowerter-defibrylator (ICD).

Christian Eriksen nie będzie już mógł grać dla Interu? Zasady są jasne

- Po badaniach zapadła decyzja, że Eriksen powinien mieć ICD. Takie urządzenie jest konieczne po zawale z powodu nieprawidłowości w rytmie pracy serca - wyjaśnił lekarz tamtejszej drużyny narodowej, Morten Boesen.

To jednak oznacza, że Eriksen może mieć problemy z powrotem do swojego klubu, Interu Mediolan. - We Włoszech jest zabronione wyczynowe uprawianie sportu z wszczepionym ICD. Protokoły są pod tym względem bardzo surowe, dlatego wydaje mi się niemożliwe, żeby Eriksen wrócił do gry w naszym kraju - powiedział szef związku kardiologów sportowych, Lucio Mos, w wywiadzie dla radia "Punto Nuovo".

Czy i jeśli tak, to kiedy Christian Eriksen wróci do gry w piłkę nożną?

Na razie trudno powiedzieć, kiedy w ogóle Eriksen będzie mógł wrócić do uprawiania sportu i jak długo będzie musiał mieć wszczepiony defibrylator. Związek też nie potwierdził jeszcze informacji, że piłkarz jest po zabiegu.

RadioZET.pl/PAP