Zamknij

Koszmarne błędy Rosjan. Belgowie od zwycięstwa rozpoczęli Euro 2021

12.06.2021 22:51
Belgia - Rosja
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Belgii, jeden z kandydatów do złotego medalu Euro 2021, pokonała w pierwszej kolejce Rosję 3:0 i objęła prowadzenie w grupie B. Gole dla "Czerwonych Diabłów" zdobywali Romelu Lukaku i Thomas Meunier.

  • Reprezentacja Belgii pokonała Rosję 3:0 w pierwszym meczu grupy B Euro 2021
  • Dubletem popisał się napastnik Interu Mediolan Romelu Lukaku
  • W drugiej kolejce Belgowie zmierzą się z Danią, a Rosjanie z Finlandią

Mecz Belgia - Rosja w Sankt Petersburgu, gdzie w poniedziałek odbędzie się starcie Polska - Słowacja, toczył się w cieniu dramatu rozgrywanego w Kopenhadze. Na nieco ponad dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem w Rosji, w oddalonej o kilka tysięcy kilometrów duńskiej stolicy Christian Eriksen miał atak serca w trakcie spotkania z Finlandią. Pomocnik Interu Mediolan walczył o życie, lekarze musieli go reanimować jeszcze na murawie, a jego koledzy i rywale ze łzami w oczach wyczekiwali dobrych wieści. Udało się - medycy przywrócili czynności życiowe i Duńczyk w szpitalu dochodzi do siebie.

Wieści o wydarzeniach z Kopenhagi dotarły do zawodników Belgii i Rosji. W 10. minucie Romelu Lukaku otworzył wynik spotkania, a następnie podbiegł do kamery i zadedykował tego gola swojemu klubowemu koledze z ekipy mistrza Włoch. "Chris, kocham Cię" - wykrzyczał.

Euro 2021: Belgia - Rosja [WYNIK]

Rosjanie nie mieli w tym meczu nic do powiedzenia. Próbowali, starali się, prezentowali się ambitnie, ale brakowało umiejętności. Liderzy rankingu FIFA wypunktowali przeciwników za sprawą Thomasa Menier i Lukaku. To pierwszy dublet podczas Euro 2021.

W drugiej kolejce Belgowie zmierzą się z Danią, a Rosjanie z Finlandią

Belgia - Rosja 3:0

Bramki: Romelu Lukaku (10., 88.), Thomas Meunier (34.)

Zapis relacji z meczu Belgia - Rosja:

RadioZET.pl