Kapitalny mecz otwarcia Włochów na Euro 2021, Turcy zdeklasowani

11.06.2021 22:50
Włochy - Turcja NA ŻYWO: relacja i wynik

Reprezentacja Włoch pokonała Turcję 3:0 w meczu otwarcia Euro 2021. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

Włosi byli bliscy zdobycia bramki już w 3. minucie, ale Ciro Immobile po dograniu od Brardiego, uderzył tylko w boczną siatkę. W 17. minucie Spinazzola w czasie wrzutki trafił w rękę Celika. Italia domagała się rzutu karnego, ale sędzia nie odgwizdał jedenastki. Po pięciu kolejnych minutach Chiellini popisał się kapitalnym uderzeniem głową, ale jeszcze lepiej interweniował Cakir, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Włosi przeważali na boisku i byli bliscy zdobycia bramki, ale nie potrafili tego przypieczętować.

Po zmianie stron kibice obejrzeli pierwszą, ale nietypową bramkę na Euro 2021. W 53. minucie Berardi dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a w polu karnym interweniował Demiral. Jednak piłka niefortunnie odbiła się od niego i wleciała do bramki.

Euro 2021: Mecz otwarcia dla Włochów, Turcy pogrążeni

Zespół Manciniego rzucił się do podwyższenia prowadzenia. To ostatecznie się powiodło w 66. minucie. Wówczas Cakir sparował futbolówkę po strzale Spinazzoli, ale był bezradny przy dobitce Immobile.

Pod koniec spotkania Włosi zwieńczyli dzieła i dobili rywali. W 79. minucie Turcy bardzo łatwo stracili piłkę, Włosi zagrali na dwa kontakty i po podaniu Immobile do Insigne, ten wpakował futbolówkę do siatki.

Mimo braku goli w pierwszej połowie, w drugiej Włosi dopięli swego i po trzech trafieniach zostali pierwszymi zwycięzcami meczu na Euro 2021. W drugim spotkaniu grupy A Szwajcarzy podejmą Walię. Początek meczu w sobotę, 12 czerwca o godzinie 15:00. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

Turcja - Włochy 0:3 (0:0).

Bramki: 0:1 Merih Demiral (53-samobójcza), 0:2 Ciro Immobile (66), 0:3 Lorenzo Insigne (79).