Znakomity spektakl w Rzymie, Włosi w 1/8 finału Euro

16.06.2021 22:51
Włochy - Szwajcaria NA ŻYWO

Reprezentacja Włoch zwyciężyła w drugim meczu grupy A ze Szwajcarią 3:0 (1:0). Dzięki wygranej Italia jest już pewna awansu do 1/8 finału Euro 2020.

Szwajcarzy bardzo dobrze weszli w mecz i od pierwszych minut częściej byli przy piłce. Jednak po kilku minutach do głosu zaczęli dochodzić Włosi. W 19. minucie zespół Roberto Manciniego wyszedł na prowadzenie, ale trwało to zaledwie kilkadziesiąt sekund. Chiellini w czasie rzutu rożnego wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Niestety, system VAR wykazał, że wcześniej obrońca Juventusu zagrał ręką.

Po zaledwie trzech minutach doświadczony defensor Italii musiał opuścić boisko. Chiellini w czasie akcji z golem doznał urazu i został zmieniony przez Acerbiego.

W 26. minucie Włosi rozegrali fantastyczną akcję. Po doskonałym zagraniu do boku do Berardiego ten pomknął prawą stroną i wypatrzył nadbiegającego w pole karne Locatellego, który wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Włochy - Szwajcaria: Demolka Italii, rywale bezradni

Włoska drużyna grała podobnie jak z Turcją: mądrze i skutecznie. Z kolei Szwajcarzy mimo podchodzenia pod bramkę rywali, nie stwarzali zbyt groźnych sytuacji.

Sześć minut po zmianie stron Locatelli popisał się fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego. Sommer nawet nie drgnął w bramce, a 23-latek podwyższył prowadzenie. Chociaż Szwajcarzy starali się zagrozić Italii w postaci groźnego strzału Zubera, ale bardzo dobrze między łupkami interweniował Donnarumma. Z kolei Włosi polowali na kolejne trafienia.

W 74. minucie doskonałą okazję miał Ciro Imobile, ale fatalnie spudłował. Ostatecznie napastnik Lazio dopiął swego w ostatnich minutach gry, gdzie mocnym uderzeniem pokonał Sommera i ustalił wynik spotkania.

Włosi pewnie prowadzą w grupie A z dorobkiem sześciu punktów. W ostatnim meczu fazy grupowej zmierzą się z Walią o zwycięstwo w grupie.

Włochy - Szwajcaria 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Manuel Locatelli (26), 2:0 Manuel Locatelli (52), 3:0 Ciro Immobile (89).