Zamknij

Włochom należał się karny? Pierwsza duża kontrowersja na Euro 2021

11.06.2021 22:28
Turcja - Włochy kontrowersja
fot. TVP Sport/Twitter/screen

Turcja - Włochy: nie trzeba było długo czekać na pierwszą kontrowersję na Euro 2021. W meczu otwarcia jeden z reprezentantów Turcji zagrał piłkę ręką w polu karnym, ale prowadzący to spotkanie arbiter Danny Makkelie nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Italii należał się karny? Zobacz WIDEO.

Mecz Turcja - Włochy na Euro 2021 w pierwszej połowie toczył się pod dyktando podopiecznych Roberto Manciniego. Gracze Italii oddali kilkanaście strzałów - większość z nich z dystansu - ale mieli spore problemy z celnością. Częściej trafiali w ręce przeciwników, kilka razy protestowali, ale arbiter Danny Makkelie za każdym razem pozostawał niewzruszony. Największa kontrowersja dotyczyła sytuacji z 45. minuty.

Leonardo Spinazzola szarżował lewą flanką, oszukał Mehmeta Zekiego Celika i wypracował sobie miejsce do dośrodkowania. Piłka trafiła obrońcę Lille w rękę, jednak holenderski sędzia - mimo konsultacji z VAR-em - nie zdecydował się wskazać na "wapno". Protesty Włochów nie przyniosły zmiany decyzji.

Turcja - Włochy: Italii należał się karny? [WIDEO]

Przepisy związane z zagraniem piłki ręką nie są jasne i pozostawiają pole do interpretacji dla arbitrów. Stąd pojawia się tak dużo kontrowersji, nawet piłkarze nie do końca wiedzą, kiedy powinna być jedenastka, a kiedy było to zagranie w ramach reguł. Celik miał rękę oddaloną od ciała, ale była ona naturalnie ułożona dla zawodnika w biegu. Być może to spowodowało taką decyzję Makkeliego.

RadioZET.pl