Zamknij

Turcja - Włochy: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz otwarcia Euro 2021?

11.06.2021 20:40
Turcja - Włochy: transmisja
fot. ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Turcja - Włochy TRANSMISJA: Mecz na żywo w TV i ONLINE. Transmisja i live stream z meczu otwarcia Euro 2021. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie obejrzeć inauguracyjny mecz piłkarskich mistrzostw Europy 2020 Turcja - Włochy. Relacja i wynik na żywo już dziś na sport.radiozet.pl. Początek meczu już o godzinie 21.00.

  • Mecz Turcja - Włochy rozpocznie Euro 2021
  • Spotkanie odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie
  • Sprawdź szczegóły transmisji: kiedy, gdzie i o której godzinie obejrzeć inauguracyjny mecz piłkarskich mistrzostw Europy Turcja - Włochy

Turcja - Włochy LIVE. Mecz otwarcia UEFA EURO 2020 Turcja - Włochy pierwotnie miał się odbyć 12 czerwca 2020 roku, jednak turniej został przełożony o 12 miesięcy ze względu na pandemię COVID-19. Długo nie było wiadomo, czy i w tym roku uda się przeprowadzić tę imprezę, w jakiej formule i czy obiekty będą mogły zapełnić się kibicami. Ostatecznie, mimo kilku przeszkód, wykluczeniu dwóch miast-gospodarzy i zastąpienia ich Sewillą (i Sankt Petersburgiem, który i tak miał być współorganizatorem ME), obostrzeń i ograniczeń, m.in w liczbie fanów na stadionach, zawody dojdą do skutku i zostaną rozegrane w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku.

Areną spotkania Turcja - Włochy będzie Stadio Olimpico w Rzymie. Na trybunach zasiądzie 16 tysięcy widzów. Wcześniej w Koloseum odbędzie się ceremonia otwarcia Euro 2021, która - według medialnych doniesień - ma być pokazana na telebimach umieszczonych przed zabytkiem, jak i na obiekcie.

Turcja - Włochy w telewizji i live stream w internecie

W eliminacjach do Euro 2021 Turcy pokazali się z bardzo dobrej strony i o zaledwie dwa punkty ustąpili mistrzom świata Francuzom. W tabeli grupy H wyprzedzili za to m.in. rewelację poprzedniego czempionatu i ostatniego rywala reprezentacji Polski Islandię. W tym roku zamierzają zrehabilitować się za ME 2016, z którym pożegnali się po trzech meczach.

Jeszcze lepiej spisali się Włosi, którzy podobnie jak lider rankingu FIFA Belgia wygrali wszystkie spotkania w kwalifikacjach, tracąc w nich zaledwie cztery gole. W pokonanym polu pozostawili Finlandię, Grecję czy Bośnię i Hercegowinę. W Euro 2016 dotarli do ćwierćfinału, gdzie po serii rzutów karnych zatrzymali ich Niemcy.

Będzie to 12 starcie tych ekip. Italia jeszcze nigdy nie przegrała - osiem razy wygrywała, a trzy razy remisowała. Taki też rezultat padł w dwóch ostatnich konfrontacjach w 2002 i 2006 roku, ale w obu przypadkach były to mecze towarzyskie.

Turcja - Włochy: Gdzie obejrzeć mecz Euro 2021 - transmisja TV i ONLINE

Mecz Turcja - Włochy na żywo na otwarcie Euro 2021 odbędzie się w piątek 11 czerwca o godz. 21. Transmisja TV w TVP 1 i TVP Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl.

RadioZET.pl