Szwajcaria - Turcja. Festiwal pięknych bramek w Baku, Turcy bezradni

20.06.2021 20:00
Szwajcaria - Turcja NA ŻYWO

Szwajcarzy nie dali szans Turkom w spotkaniu 3. kolejki grupy A. Rozgrywany w niedzielę mecz zdecydowanie nie miał "niedzielnego" tempa - obie drużyny tworzyły sobie okazję za okazją i oddawały groźne strzały. Na boisku w Baku znacznie lepiej prezentowali się Szwajcarzy, którzy zdobyli 3 pewne bramki i przybliżyli się do awansu do fazy pucharowej.

• Mecz Szwajcaria - Turcja był rozgrywany równolegle z innym spotkaniem grupy A: Włochy - Walia
  • Włosi wygrali 1:0. Szwajcaria pokonała 3:1 Turcję po bramce Seferovicia i dwóch trafieniach Shaqiriego

Szwajcaria - Turcja. Dla Turków mecz rozgrywany w niedzielę w Baku był arcyważny - przegrana pozbawiłaby ich jakichkolwiek szans na wyjście z grupy. Pierwsze minuty meczu w Azerbejdżanie pokazywały jednak, jakby to Szwajcarzy grali o życie. Od pierwszych minut podopieczni Vladimira Petkovicia ruszyli na rywali, czego efektem były akcje Seferovicia czy Shaqiriego. Napastnik Benfiki jako pierwszy pokonał Cakira - już w 6. minucie zdołał obrócić się przy polu karnym i oddać mocny strzał w długi róg. Piłka wylądowała w siatce, przez co sytuacja Turków stała się jeszcze gorsza niż przed meczem.

Turcy nie stosowali agresywnego pressingu, a raczej czekali na rozwój wydarzeń. Udało im się kilkakrotnie pogrozić świetnie dysponowanemu Sommerowi, który dziś bronił jak natchniony. Testował go m.in. Muldur, jednak bramkarz Borussi nie dawał się pokonać.

Euro 2020 (2021): TERMINARZ mistrzostw Europy. Kalendarz wszystkich meczów na Euro

Szwajcaria - Turcja: GOLE. Piękne trafienie Shaqiriego

20 minut po trafieniu Seferovicia Xherdan Shaqiri zanotował pierwsze trafienie w meczu. Piłkarz Liverpoolu uderzył mocno w długi rok prosto w okienko bramki Cakira. Na trafienie próbowali odpowiedzieć Turcy, jednak uderzenie Muldura było niecelne. Spotkanie wyglądało w ten sposób niemal do samego końca: Szwajcarzy atakowali, Turcy odpowiadali. Przez brak skuteczności i świetną postawę Sommera zawodnicy Senola Gunesa schodzili do szatni tracąc do Szwajcarów dwie bramki.

W drugiej połowie znów stroną dominującą była Szwajcaria. Uderzał bardzo aktywny w tym meczu Zuber, Embolo i Shaqiri. Bramkę jako pierwsi zdobyli jednak Turcy. Kahveci fenomenalnym strzałem pokonał Sommera i nagle sytuacja Szwajcarów zrobiła się trudna. Jednak nie na długo.

W 67. minucie, czyli po 6 minutach od trafienia Kahveciego kolejną piękną bramkę zdobył  Xherdan Shaqiri. Do końca meczu nie padły już bramki, co oznacza, że Turcja jest kolejną po Macedonii Płn. drużyną, która pożegnała się z Euro 2021