Zamknij

Ceremonia otwarcia Euro 2021. Czas na wielkie święto piłki nożnej

11.06.2021 19:10
Ceremonia otwarcia Euro 2021
fot. imago/VI Images/EAST NEWS

Ceremonia otwarcia Euro 2021 NA ŻYWO. Po rocznym opóźnieniu najlepsi piłkarze Europy powalczą o tytuł mistrza Starego Kontynentu. Zanim do tego dojdzie, kibice obejrzą ceremonię otwarcia Euro, która na tegorocznej imprezie będzie inna od poprzednich. Początek ceremonii otwarcia Euro przed meczem Włochy - Turcja. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

Ceremonia otwarcia Euro 2021 to wydarzenie, na które czekają wszyscy piłkarscy kibice. Po pięciu latach fani znów będą mogli obejrzeć zmagania o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Z powodu pandemii koronawirusa Euro zostało przełożone o rok.

Mistrzostwa Europy miały odbyć się w dwunastu europejskich miastach, ale nie każdy z gospodarzy potrafił dać gwarancję wpuszczenia kibiców na trybuny. A to był warunek konieczny wyznaczony przez prezydenta europejskiej federacji – Aleksandra Ceferina. Tego nie udźwignęły dwa z nich: Dublin i Bilbao. Traf chciał, że w tych miastach swoje mecze miała rozgrywać reprezentacja Polski. W związku z tym biało-czerwoni mecze ze Słowacją i Szwecją zagrają w Sankt Petersburgu, a z Hiszpanią zmierzą się w Sewilli.

Ceremonia otwarcia Euro 2021: Kiedy i gdzie się odbędzie? Co o niej wiadomo?

Ceremonia otwarcia Euro 2021 będzie różniła się od poprzednich wydarzeń przed każdym wielkim turniejem piłkarskim. Przede wszystkim ceremonia Euro odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Przed meczem Włochy - Turcja na boisko wejdzie Alesandro Nesta i Francesco Totti, którzy wykopią piłki w trybuny, co ma być symbolicznym gestem przywitania widzów na stadionach.

Ceremonia otwarcia Euro 2021 NA ŻYWO. Relacja LIVE ONLINE W INTERNECIE

Następnie kibice zobaczą  występ Andrei Bocellego, który zaśpiewa arię „Nessun Dorma” z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego. Podczas wydarzenia nie zabraknie fajerwerków, efektów pirotechnicznych. Swój pokaz zaprezentuje także Frecce Tricolori, czyli słynny zespół akrobacyjny Włoskich Sił Po wietrznych. Poza nimi fani obejrzą występ Martina Garrixa, Bono i The Edge, którzy zaprezentują utwór „We Are the People”, oficjalny hymn Euro 2021.

Ceremonia otwarcia Euro 2021 na żywo odbędzie się w piątek, 11 czerwca przed pierwszym gwizdkiem meczu Włochy - Turcja. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl