Zamknij

Alarm bombowy przed meczem Włochy - Szwajcaria. Dramatom na Euro 2020 nie ma końca

16.06.2021 22:24
Włochy - Szwajcaria
fot. PAP/EPA

W pobliżu Stadio Olimpico, na którym odbywa się mecz Włochy - Szwajcaria w drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2020 w grupie A, znaleziono bombę w samochodzie Marco Andrei Dorii, prezesa odpowiadającego za przebudowę parków i zabytkowych willi w Rzymie. Do wybuchu nie doszło, trwa śledztwo w tej sprawie.

O bombie w okolicy Stadio Olimpico poinformowała na swoim Twitterze burmistrz Rzymu, Virginia Raggi:

„Bomba została znaleziona w samochodzie Marco Dorii, prezesa stolicy ds. przebudowy parków i zabytkowych willi w Rzymie. Bardzo poważny fakt, wyrażam pełną solidarność” - napisała.

Alarm bombowy przed meczem Włochy - Szwajcaria. Dramatom nie ma końca

Samochód-bomba znajdował się w rzymskiej dzielnicy Prati, kilka kilometrów od Stadionu Olimpijskiego. Ulicą, na której stało auto, przechodziło wielu kibiców zmierzających na mecz Włochy - Szwajcaria w drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2020 w grupie A.

Rzymska Komenda Policji otrzymała wiadomość o obecności "samochodu z podejrzanymi przewodami" około godziny 17:40 (20 minut przed rozpoczęciem spotkania Włochy - Szwajcaria). Władze szybko podjęły działania, zamknęły okoliczne drogi oraz ulice i rozpoczęły operację rozbrajania bomby.

Bomba przy Stadio Olimpico nie była w pełni podłączona. Ryzyko eksplozji było jednak bardzo duże

Na miejscu saperzy odkryli, że urządzenie jest szczątkowe, a więc komuś, kto próbował podłożyć bombę, nie udało się jej w pełni uaktywnić. Dodali jednak, że mimo to wciąż istniało duże ryzyko eksplozji.

Trwa śledztwo w tej sprawie.

RadioZET.pl/Corriere dello Sport