Zamknij

Frank de Boer podał się do dymisji

29.06.2021 17:14
Frank de Boer
fot. PAP/EPA

Frank de Boer zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Holandii. Były już selekcjoner Oranje podał się do dymisji po tym, jak jego zespół odpadł z Euro 2020 (2021), zatrzymując się na 1/8 finału.

Frank de Boer nie poprowadził Holendrów do medalu na Euro 2020 (2021). Mimo zdobycia kompletu punktów i zanotowaniu trzech zwycięstw w grupie C Pomarańczowi odpadli z turnieju w 1/8 finału.

W pierwszym meczu fazy pucharowej przegrali 0:2. Wynik był zaskoczeniem dla wielu kibiców i wywołało spore poruszenie wśród holenderskich fanów drużyny.

Frank de Boer nie jest już trenerem Holandii

– Antycypując ocenę turnieju w naszym wykonaniu, postanowiłem nie kontynuować pracy jako selekcjoner. Cel nie został osiągnięty, to jasne. Gdy zostałem trenerem kadry w 2020 roku, wiedziałem, że będzie to honor i wyzwanie, ale i presja. Presja ta teraz tylko rośnie, co nie jest dla mnie zdrową sytuacją, nie jest także optymalne dla zespołu przed ważnymi meczami kwalifikacji do mistrzostw świata w Katarze – cytuje słowa de Boera oficjalna strona holenderskiej federacji piłkarskiej.

– Wybór Franka nie okazał się tak dobry, jak myśleliśmy i liczyliśmy. Cel nie został zrealizowany. Był nic co najmniej ćwierćfinał. Muszę znaleźć następcę i zrobię to po szeroko zakrojonych konsultacjach – przyznał prezes związku Nico-Jan Hoogma.

Na ten moment nie wiadomo, kto zostanie następcą 51-latka.

RadioZET.pl