Francja pewnie pokonała Bułgarię, Karim Benzema kontuzjowany

08.06.2021 23:02
Karim Benzema

Reprezentacja Francji pokonała Bułgarię 3:0 w towarzyskim meczu na Stade de France. Gole dla Trójkolorowych strzelali Antoine Griezmann i Olivier Giroud (dwie). Z powodu kontuzji boisko przedwcześnie opuścił Karim Benzema.

Griezmann otworzył wynik w 29. minucie, gdy popisał się kapitalnym strzałem przewrotką. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do siatki.

Kilka minut później z murawy musiał zejść Benzema. Napastnik Realu Madryt w walce o górną piłkę zderzył się z rywalem i doznał kontuzji mięśnia czworogłowego. Francuz próbował jeszcze wrócić do gry, ale po chwili poprosił o zmianę.

Wynik meczu ustalił Olivier Giroud, który najpierw trafił w 83. minucie, a potem w doliczonym czasie gry

Czy Karim Benzema będzie gotowy na Euro 2021?

Póki co nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja Benzemy. Pierwsze informacje mówią jednak jedynie o stłuczeniu. Więcej szczegółów poznamy dopiero wtedy, gdy zawodnik przejdzie badania.

Brak Karima Benzemy na Euro 2021 byłby dla reprezentacji Francji ogromnym ciosem. Gracz Realu Madryt dopiero co wrócił do kadry po blisko 6-letniej przerwie i miał być jednym z liderów drużyny obok Kyliana Mbappe i Antoine'a Griezmanna.

Francja pierwszy mecz na mistrzostwach Europy rozegra 15 czerwca, gdy zmierzy się z Niemcami. W grupie rywalizować będzie jeszcze z Węgrami i Portugalią.