Wybuch radości szwajcarskiego kibica. Jego przemiana to hit internetu

29.06.2021 08:38
Szwajcaria, kibic

Szwajcaria w dramatycznych okolicznościach najpierw doprowadziła do dogrywki, a potem wygrała z Francją w rzutach karnych i awansowała do 1/4 finału Euro 2020 (2021). Symbolem przebiegu spotkania jest jeden z kibiców, który w krótkim odstępie czasu przeżył emocjonalną drogę z piekła do nieba.

Szwajcaria prowadziła do przerwy 1:0, ale po zmianie stron dała sobie strzelić trzy bramki. Mecz zbliżał się do końca i nic nie wskazywało na to, że Francuzi wypuszczą zwycięstwo z rąk - tym bardziej że tworzyli sobie kolejne okazje do zdobycia gola. Szwajcarzy nie zamierzali jednak składać broni. W 81. minucie doprowadzili do remisu, a w 90. do dogrywki.

Nastroje panujące w tamtym czasie w szwajcarskim narodzie idealnie oddaje zachowanie jednego z kibiców, którego reakcję na trybunach wyłapał realizator. Mężczyzna już teraz nazywany jest najpopularniejszym kibicem Euro 2020 (2021).

Kibic reprezentacji Szwajcarii w meczu z Francją - WIDEO

Szwajcaria - Hiszpania w 1/4 finału Euro 2020 (2021)

Szwajcaria, po zwycięstwie nad Francją w rzutach karnych, awansowała do 1/4 finału. Tam zagra z Hiszpanią. To spotkanie zaplanowano na piątek, 2 lipca, na godzinę 18.00. Trzy godziny później rozpocznie się drugi ćwierćfinał, w którym Belgia zagra z Włochami.