Zamknij

Euro 2021. UEFA chce przenieść finał mistrzostw ze względu na VIP-ów

18.06.2021 13:47
Euro 2021. UEFA chce przenieść finał mistrzostw ze względu na VIP-ów
fot. PAP/EPA/Laszlo Balogh / POOL

Euro 2021. Finał mistrzostw Europy może zostać przeniesiony do Budapesztu. UEFA zastanowi się nad taką decyzją, jeżeli Wielka Brytania nie zgodzi się zwolnić z kwarantanny przybywających do Londynu kibiców. Według mediów - opcją rezerwową jest Budapeszt.

  • Finał ME ma się odbyć 11 lipca na Wembley, podobnie jak wcześniej półfinały.
  • Organizatorzy turnieju prowadzą negocjacje z brytyjskim rządem, który przełożył planowane wcześniej na 21 czerwca zniesienia ograniczeń związanych z COVID-19

Euro 2021. Władze UEFY wciąż mają nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z terminarzem. "Zawsze istnieje plan awaryjny, ale jesteśmy pewni, że ostatni tydzień turnieju odbędzie się w Londynie - oświadczyła UEFA.

"Times" poinformował w piątek, że jeśli kibice nie zostaną zwolnieni z obowiązku kwarantanny, alternatywnym miejscem rozważanym przez UEFA jest Budapeszt.

Ewentualna zmiana gospodarza finału byłaby dużym zaskoczeniem, ale media przypominają, że Budapeszt - gospodarz czterech meczów tegorocznego turnieju - organizuje spotkania z pełną frekwencją, sprzedając bilety kibicom, którzy zostali zaszczepieni lub mają negatywne testy na COVID-19.

Euro 2021. Finał może zostać przeniesiony do Budapesztu?

Stolica Węgier była również awaryjnym stadionem dla wielu meczów Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie, gdy z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem nie mogły odbywać się na pierwotnie wyznaczonych stadionach.

"Węgierscy organizatorzy koncentrują się na organizacji czterech meczów w Budapeszcie" – powiedział Reuterowi rzecznik tamtejszej federacji piłkarskiej (MLSZ).
"Jednak... MLSZ jest gotowe do organizacji każdego wydarzenia piłkarskiego na wysokim szczeblu" - dodał.

RadioZET.pl/PAP