Zamknij

Kiedy Paulo Sousa ogłosi skład na Euro 2021? Mecz ostatniej szansy z Rosją

26.04.2021 17:54
Euro 2021 - skład reprezentacji Polski
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Skład reprezentacji Polski na Euro 2021 - kiedy zostanie ogłoszona szeroka i właściwa kadra na piłkarskie mistrzostwa Europy? Wiele wskazuje na to, że mecz towarzyski z Rosją będzie dla zawodników ostatnią szansą na przekonanie do siebie selekcjonera Paulo Sousy. HARMONOGRAM przed Euro 2021 - SKŁADY.

  • Reprezentacja Polski w piłce nożnej pod koniec maja rozpocznie zgrupowanie przed Euro 2021
  • Wcześniej poznamy szeroki skład, z którego później Paulo Sousa wybierze kadrę na turniej
  • Sprawdź harmonogram i daty: kiedy poznamy skład reprezentacji Polski na Euro 2021

Reprezentacja Polski w marcu rozpoczęła nowy etap w swojej historii - stery w drużynie narodowej po zwolnionym w styczniu Jerzym Brzęczku przejął Paulo Sousa, a kadra, z uwagi na pandemię COVID-19 i zmiany w terminarzu wielkich imprez, zainaugurowała eliminacje mistrzostw świata Katar 2020 jeszcze przed najważniejszym tegorocznym turniejem Euro 2021. Portugalczyk nie miał zbyt wiele czasu na dokonanie roszad i wprowadzenie w zespole swojej myśli taktycznej, choć nie można mu odmówić podjęcia takiej próby. Gra trójką stoperów i dwoma wahadłowymi się jednak nie opłaciła, bo w trzech meczach biało-czerwoni sięgnęli zaledwie po cztery punkty. Eksperymenty mają zaowocować w przyszłości.

Przed kadrą teraz gorący miesiąc. Najpierw wyselekcjonowana szeroka grupa stawi się na zgrupowaniu, a następnie rozegra sparing z Rosją we Wrocławiu. To będzie ostatnia szansa, by rzutem na taśmę przekonać do siebie selekcjonera, aby wystawił bilet na mistrzostwa Europy. W spotkaniu z Islandią wystąpią bowiem już tylko ci piłkarze, którzy później rywalizować będą na boiskach Sankt Petersburga i Sewilli.

Euro 2021: Kiedy poznamy skład reprezentacji Polski?

Pierwsze duże emocje związane z przygotowaniami do Euro 2021 przeżyjemy najpóźniej do 16 maja, bo to właśnie do tego dnia selekcjonerzy wszystkich drużyny zobowiązani są do ogłoszenia szerokich składów, z których później wyłonią kadrę na turniej.

Reprezentacja Polski w takim układzie stawi się 24 maja na zgrupowaniu w Opalenicy, a zawodnicy przez osiem dni będą pracować na uznanie Paulo Sousy. 1 czerwca odbędzie się sparing z Rosją, a jeszcze tego samego dnia, o północy, minie termin ogłoszenia właściwych składów na Euro 2021. Jeszcze nie wiadomo, czy w zespołach znajdzie się 23 piłkarzy, czy więcej, o co postuluje część federacji, powołując się na trudny i maksymalnie skrócony sezon ligowy oraz możliwe wykluczenia z turnieju z powodu zakażeń koronawirusem.

Nie można jednak wykluczyć, że Portugalczyk nie będzie czekał do ostatniej chwili i jeszcze przed konfrontacją ze "Sborną" przekaże swoje decyzje personalne tak, by ze ściśle określoną grupą przepracować końcówkę okresu przygotowawczego. Przed Euro 2021 biało-czerwoni rozegrają jeszcze jeden mecz towarzyski - 8 czerwca w Poznaniu formę reprezentacji Polski sprawdzi Islandia.

Harmonogram reprezentacji Polski przed Euro 2021

Bezpośrednio po starciu ze Skandynawami kadra uda się do swojej bazy [po wycofaniu się Dublina nie wiadomo jeszcze, gdzie ona się będzie znajdować, mówi się o Gdańsku - red.], gdzie będzie spędzać czas pomiędzy spotkaniami Euro 2021.

Turniej biało-czerwoni zainaugurują 14 czerwca w Sankt Petersburgu, gdzie rywalem będzie Słowacja. Pięć dni później nasz zespół w Sewilli zmierzy się z Hiszpanią, a 23 czerwca ponownie zagra w Rosji, tym razem ze Szwecją.

RadioZET.pl