Zamknij

Euro 2021 przeniesione do Wielkiej Brytanii? "UEFA rozważa taką możliwość"

25.02.2021 15:02
Euro 2021 przeniesione do Wielkiej Brytanii? "UEFA rozważa taką mozliwość"
fot. Xinhua News/East News

Euro 2021 zostanie rozegrane tylko na terenie Wielkiej Brytanii. UEFA zastanawia się nad przeniesieniem zawodów m.in. do Londynu i Cardiff – poinformował na Twitterze włoski dziennikarz Tancredi Palmeri. Według niego, za takim rozwiązaniem przemawiałyby względy bezpieczeństwa.

  • Euro 2021 najprawdopodobniej zostanie rozegrane w Wielkiej Brytanii – poinformował Tancredi Palmeri na Twitterze. Miastami – gospodarzami turnieju miałyby zostać m.in. Londyn i Cardiff
  • Jak twierdzi Palmeri, UEFA uważa, że ze względu na obostrzenia bezpieczniej będzie przenieść turniej w jedno miejsce. Największe szanse na organizację EURO ma Wielka Brytania – ocenia Palmeri

EURO 2021 to pierwsze mistrzostwa Europy w historii, które miały być rozgrywane jednocześnie w 12 państwach. UEFA zdecydowała, że najlepsze drużyny na kontynencie rozegrają spotkania na terenie tzw. miast – gospodarzy. Jest ich 12: Baku, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Budapeszt, Dublin, Rzym, Amsterdam, Bukareszt, Petersburg, Glasgow i Bilbao. 

Ze względu na obostrzenia, które obowiązują w większości tych miast, UEFA rozważa przeniesienie turnieju w jedno miejsce. Włoski dziennikarz Tancredi Palmeri stwierdził, że Euro może zostać rozegrane na terenie Wielkiej Brytanii, m.in. w Londynie i Cardiff. Według niego decyzja w tej sprawie zapadnie w połowie kwietnia.

RadioZET.pl/Twitter