Zamknij

Euro 2021: Kilka miast-gospodarzy wycofa się z organizacji? Komentarz UEFA

04.03.2021 09:57
Euro 2020 logo
fot. AP/East News

UEFA zapewniła, że nie ma planów rezygnacji z miast-gospodarzy Euro 2021 - poinformowała w czwartek Niemiecka Agencja Prasowa DPA. W środę agencja Associated Press, powołując się na anonimowe źródła "mające wiedzę o turnieju", podała, że mecze rozgrywane w Bilbao, Dublinie i Glasgow mogą nie dojść do skutku.

Euro 2021: kilka miast-gospodarzy rozważa wycofanie się z organizacji meczów turnieju? Takie zaskakujące informacje podała w środę agencja Associated Press. Według jej informacji mecze europejskiego czempionatu mogą nie odbyć się w Hiszpanii, Irlandii i Szkocji. W tych dwóch pierwszych państwach swoje spotkania ma rozgrywać reprezentacja Polski. W odpowiedzi na te doniesienia UEFA zapewniła o woli przeprowadzenia zawodów zgodnie z pierwotnymi założeniami.

ME planowane są w terminie 11 czerwca - 11 lipca w 12 miastach w 12 krajach. Do turnieju miało dojść w ubiegłym roku, jednak zdecydowano o jego przełożeniu z powodu pandemii COVID-19. Liczba zakażeń jest wciąż na tyle duża, że także przy nowym terminie widnieje wiele znaków zapytania.

Euro 2021: UEFA nie zamierza rezygnować z miast-gospodarzy

Władzom UEFA zależy na tym, aby trybuny stadionów organizujących mecze zapełniły się przynajmniej w połowie, a władze Irlandii, Szkocji i Kraju Basków dotychczas nie dały gwarancji, że wyrażą na to zgodę - przekazała AP. COVID-19 najbardziej dotkliwie atakuje ostatnio Wielką Brytanię, jednak sprawny i intensywny program szczepień pozwala wierzyć, że sytuację uda się w miarę szybko opanować. Dlatego - według źródeł AP - nie ma mowy o wykluczeniu Londynu z roli gospodarza. W stolicy ma się odbyć siedem spotkań, w tym półfinały i finał.

UEFA w kwietniu ma opublikować oficjalną informację o przebiegu turnieju z punktu widzenia kibiców.

Mecz otwarcia Euro 2021 ma odbyć się w Rzymie, a gospodarzami mają być ponadto: Baku, Kopenhaga, Monachium, Budapeszt, Amsterdam, Bukareszt i Sankt Petersburg.

RadioZET.pl/PAP