Zamknij

Podjęto ostateczną decyzję ws. nazwy Euro w 2021 roku

23.04.2020 17:38
podjęto decyzję ws. nazwy Euro 2020
fot. PAP/EPA

Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) postanowił, że mimo przełożenia z powodu pandemii koronawirusa mistrzostw Starego Kontynentu na 2021 rok turniej wciąż będzie nosił nazwę UEFA Euro 2020.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Ta decyzja pozwala UEFA zachować pierwotną wizję uczczenia 60-lecia mistrzostw Europy w piłce nożnej (1960-2020). Ponadto będzie służyć jako pamiątka tego, jak cała piłkarska rodzina zjednoczyła się w reakcji na niespodziewane okoliczności - pandemię COVID-19 i trudną sytuację, z jaką zmaga się Europa i świat w 2020 roku - napisano w komunikacie po telekonferencji członków Komitetu Wykonawczego.

Zaznaczono także, że dzięki temu "nie będą produkowane dodatkowe śmieci", ponieważ wiele produktów związanych z turniejem jest już gotowych. Gdyby zmieniono nazwę, trzeba by było je zutylizować oraz zastąpić je nowymi.

Mistrzostwa pierwotnie miały się rozpocząć 12 czerwca br., ale z powodu kryzysu wywołanego przez koronawirusa start turnieju przełożono na 11 czerwca 2021. Reprezentacja Polski trafiła do grupy E ze Szwecją, Hiszpanią oraz zwycięzcą baraży z grupy: Irlandia, Irlandia Północna, Bośnia i Hercegowina oraz Słowacja.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/PAP