Zamknij

Euro 2021: Włosi podjęli decyzję. Kibice wracają na trybuny

06.04.2021 20:20
Włosi na Euro 2016
fot. AP/East News

Włoski rząd zgodził się na udział kibiców w meczach Euro 2021 - poinformowała we wtorek tamtejsza federacja piłkarska. To kolejny kraj po Danii i Rosji, który wpuści publiczność na trybuny.

Euro 2021: kibice wracają na trybuny we Włoszech. UEFA jakiś czas temu poprosiła 12 miast-organizatorów o złożenie na początku kwietnia ostatecznych deklaracji, czy kibice będą mogli uczestniczyć czynnie w imprezie.

- Minister zdrowia Roberto Speranza powiedział nam, że doradcy rządu wybiorą najlepszą z możliwych metod, by zabezpieczyć udział kibiców w tym wydarzeniu. Będziemy współpracować ze wszystkimi instytucjami, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkich - zapewnił prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravina.

Euro 2021: Włosi zgodzili się na powrót kibiców na trybuny

Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie ma się odbyć 11 czerwca mecz otwarcia. Zagrają w nim Włosi i Turcy. W grupie A znajdują się jeszcze Szwajcarzy i Walijczycy.

Na razie nie wiadomo, ilu dokładnie kibiców zostanie wpuszczonych na trybuny. Jak powiedział przedstawiciel rządu, wiele będzie zależało od tego, jak sprawnie będzie przebiegać operacja szczepień.

Euro 2021 miało odbyć się przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Rozpoczną się 11 czerwca, a zakończą miesiąc później.

RadioZET.pl/PAP